Úvod > Aktuality > V pražské Zoo se narodilo mládě tapíra, druhé v historii!
V pražské Zoo se narodilo mládě tapíra, druhé v historii!
"> ">
Zážitky

V pražské Zoo se narodilo mládě tapíra, druhé v historii!

  • Vydáno8. listopadu 2012
Ačkoli díky pruhovanému "pyžamu" vypadá, jako by k svým rodičům ani nepatřil, dělá chovatelům v Zoo Praha obrovskou radost! Malý samec tapíra jihoamerického se má čile k světu. Mládě je z chovatelského hlediska velmi cenné, otec Tex pochází ze San Antonia, a je tedy evropské populaci těchto zvířat nepříbuzný. Samice Ivana se narodila v Česku.
Mláďata tapírů se rodí s velmi výrazným zbarvením, kterým se velmi liší od jednolitě zbarvených rodičů. Proužky a skvrny na kožichu přitom mají dobrý důvod – poskytují mláděti dokonalé maskování v podrostu, kde se ukrývá.

Tapíří mládě přišlo v zoo na svět po dlouhých šesti letech a je to druhý tapír jihoamerický odchovávaný v celé historii pražské Zoo. Příchod na svět nebyl pro malého tapíra vůbec snadný. Porod sice netrval ani půl hodiny, mládě se ale rodilo zadníma nohama napřed. Ihned po prvních krůčcích však bylo jasné, že má malý tapír obrovskou chuť do života.

Tapír jihoamerický je velký lichokopytník žijící v pralesích i na otevřenějších podmáčených pampách Jižní Ameriky. Na jednolitě hnědém dospělém zvířeti zaujme malý chobůtek, který tapírovi slouží jako nástroj k podávání potravy, orgán čichu i šnorchl. Všichni tapíři milují vodu a v nebezpečí do ní okamžitě prchají. Jakmile se celí potopí, aby nepříteli zmizeli z očí, vystrčí nad hladinu právě jen konec chobůtku.

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.