Úvod > Aktuality > V Praze začne Matějská pouť! Užijete si zábavu, adrenalin i tradiční perníková srdce

V Praze začne Matějská pouť! Užijete si zábavu, adrenalin i tradiční perníková srdce

Vydáno 18. února 2018 Životní styl
Říká se, že jedna vlaštovka jaro nedělá. Zato když v Praze začne Matějská pouť, je to jasný signál, že zima je z hlavního města definitivně pryč a jaro má brány dokořán. Nejznámější a nejnavštěvovanější pouť v Česku letos začíná v sobotu 24. února!
Matějská pouť je fenomén jarní Prahy – a téměř neuvěřitelně zní informace, že její tradice je v Národní knihovně archivována od roku 1595. V roce 2018 tak Matějská pouť oslaví úctyhodných 423 let.
 

První jarní pouť v Praze

MatějskáOslavy svátku sv. Matěje se kdysi odehrávaly u kostela sv. Matěje na Hanspaulce. Ve dvacátých letech ale prostranství všem krámkům, kolotočům a houpačkám přestávalo stačit, a tak se pouť přesunula. Napřed se přestěhovala na dejvický Kulaťák, respektive Vítězné náměstí, a o něco později ještě o kousek dál, do míst kolem dnešní stanice metra Hradčanská. Naposled se pouť přesunula v roce 1963, a to ke Stromovce, do areálu VýstavištěPraze 7 – Holešovicích. Letos se tu koná už pětapadesátý ročník.

Matějská pouť oficiálně začíná v sobotu 24. února v 10 hodin. Atrakce budou veřejnosti k dispozici až do 15. dubna 2018. Ve všedních dnech od úterý do pátku je otevřeno od 13.00 do 21.00 hod., v sobotu a v neděli od 10.00 do 22.00 hod. Stejně jako o víkendu je otevřeno během prázdnin a velikonočních svátků. V pondělí je zavírací den, samozřejmě právě s výjimkou prázdnin a svátků.
Vstupné na Matějskou pouť je stejné jako loni, tedy 30 Kč o víkendu a ve všední den (úterý až pátek) zdarma, bezplatný vstup mají i děti do 120 centimetrů.
 

Malé atrakce pro malé děti…

MatějskáTím nejdůležitějším na Matějské pouti jsou vedle stánků s rychlým občerstvením, hračkami, orientálními cukrovinkami a perníkovými srdci samozřejmě atrakce. Jejich počet se s lety příliš nemění, bývá jich tu přibližně sto patnáct, a to od tří desítek „krotkých“ zařízení pro malé děti až po hrůzostrašné adrenalinové atrakce, o kterých dospělí raději nechtějí slyšet a teenageři je milují.

Nejmenší návštěvníci se kromě autíček, autodromů, nejrůznějších kolotočů, Buggy aut, nafukovacích skákadel či vláčků mohou těšit i na dětské tanky, které se podobají malým čtyřkolkám a dá se s nimi projet překážková dráha v terénu.
 

…i „velké“ atrakce pro velké milovníky adrenalinu

MatějskáStarší a odvážnější návštěvníci se určitě rádi pobaví, vyzkouší svou odvahu a přijdou načerpat dávku adrenalinu na velkých moderních technických zařízeních, která budou opět instalována v holandském lunaparku i na české atrakci Katapult. Namátkou lze zmínit z novinek atrakci Goldmini Tower - 90 m volného pádu z věže. Jedniečný "nervový" zážitek je garantován. Z dalších atrakcích bude k dispozici Bungle (Katapult), Ghost Rider (Break Dance) a další tradiční Booster, hydraulika Jumbo nebo strašidelný zámek Triller. Dále známé Snow J. E. T. Caroussel - 50 m vysoký řetízkový kolotoč, Sound Maschine, horskou dráhu Mouse, Simulátor a další desítky atrakcí včetně rozmanitých her zručnosti.

A jako každý rok samozřejmě nesmí chybět populární stálice Matějské pouti: ruské kolo, několik horských drah, staročeská Lochneska nebo střelnice. Ceny za vstup na jednotlivé atrakce se pohybují od 40 Kč za dětský vláček až přibližně do 250 Kč za velké moderní technické vymoženosti. Pokud letošní pouť nestihnete, je to sice škoda, ale máme pro vás dobrou zprávu: i letos na Výstavišti až do konce sezony zůstanou asi dvě desítky atrakcí a otevřeno budou mít stejně jako v době konání Matějské pouti.
Průmyslový palác na Výstavišti Praha v Holešovicích

Průmyslový palác na Výstavišti Praha v Holešovicích

Průmyslový palác je ústřední dominantou areálu Výstaviště Praha Holešovice. Secesní stavba pochází z roku 1891 podle návrhu Bedřicha Münzbergra, který spoluprácoval s inženýrem Františkem Prášilem. Výzdobu provedl Bedřich Ohman a Alois Dryák. Stavba je jak uměleckou, tak i technikou památkou.

Zoo Mořský svět - největší mořské akvárium v České republice

Zoo Mořský svět - největší mořské akvárium v České republice

Zoo Mořský svět na pražském Výstavišti je stálá expozice mořských, ale i sladkovodních ryb a jiných živočichů o celkovém počtu 360 druhů. Od roku 2006 má expozice statut zoologické zahrady.

Křižíkova fontána v Praze

Křižíkova fontána v Praze

Křižíkova světelná fontána je osvětlená a nazvučená fontána, která se nachází u Průmyslového paláce v areálu Výstaviště v Praze-Holešovicích. Dne 23.4.2018 ukončila provoz, chystá se její rekonstrukce.

Matějská pouť 2019 v Praze

Matějská pouť 2019 v Praze

Matějská pouť se koná v areálu Výstaviště Praha, kde na vás čekají tradiční i nové zahraniční atrakce. Pobavíte se na horské dráze, centrifuze, ve strašidelném zámku, domě smíchu, u střelnic, na kolotočích, houpačkách, skákacích hradech, houpacích lodích nebo na lochnesce.