!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > V Praze začne Matějská pouť! Užijete si zábavu, adrenalin i tradiční perníková srdce
V Praze začne Matějská pouť! Užijete si zábavu, adrenalin i tradiční perníková srdce
"> "> "> "> "> "> ">

V Praze začne Matějská pouť! Užijete si zábavu, adrenalin i tradiční perníková srdce

Vydáno 17. února 2020 Zážitky
Říká se, že jedna vlaštovka jaro nedělá. Zato když v Praze začne Matějská pouť, je to jasný signál, že zima je z hlavního města definitivně pryč a jaro má brány dokořán. Nejznámější a nejnavštěvovanější pouť v Česku letos začíná v sobotu 22. února!
Matějská pouť je fenomén jarní Prahy – a téměř neuvěřitelně zní informace, že její tradice je v Národní knihovně archivována od roku 1595. V roce 2020 tak Matějská pouť oslaví úctyhodných 425 let.
 

První jarní pouť v Praze

MatějskáOslavy svátku sv. Matěje se kdysi odehrávaly u kostela sv. Matěje na Hanspaulce. Ve dvacátých letech ale prostranství všem krámkům, kolotočům a houpačkám přestávalo stačit, a tak se pouť přesunula. Napřed se přestěhovala na dejvický Kulaťák, respektive Vítězné náměstí, a o něco později ještě o kousek dál, do míst kolem dnešní stanice metra Hradčanská. Naposled se pouť přesunula v roce 1963, a to ke Stromovce, do areálu VýstavištěPraze 7 – Holešovicích. Letos se tu koná už sedmapadesátý ročník.

Matějská pouť oficiálně začíná v sobotu 22. února v 10 hodin. Atrakce budou veřejnosti k dispozici až do 13. dubna 2020. Ve všedních dnech od úterý do pátku je otevřeno od 13:00 do 21:00 hod., v sobotu a v neděli od 10:00 do 22:00 hod. Stejně jako o víkendu je otevřeno během prázdnin a velikonočních svátků. V pondělí je zavírací den, samozřejmě právě s výjimkou prázdnin a svátků. Vstupné na Matějskou pouť je stejné jako loni, tedy 30 Kč o víkendu a ve všední den (úterý až pátek) zdarma, bezplatný vstup mají i děti do 120 centimetrů.
 

Malé atrakce pro malé děti…

MatějskáTím nejdůležitějším na Matějské pouti jsou vedle stánků s rychlým občerstvením, hračkami, orientálními cukrovinkami a perníkovými srdci samozřejmě atrakce. Jejich počet se s lety příliš nemění, bývá jich tu přibližně sto patnáct, a to od tří desítek „krotkých“ zařízení pro malé děti až po hrůzostrašné adrenalinové atrakce, o kterých dospělí raději nechtějí slyšet a teenageři je milují.

Nejmenší návštěvníci se kromě autíček, autodromů, nejrůznějších kolotočů, Buggy aut, nafukovacích skákadel či vláčků mohou těšit i na dětské tanky, které se podobají malým čtyřkolkám a dá se s nimi projet překážková dráha v terénu. Děti se budou jistě radovat také z veselých klaunů a dalších pohádkových bytostí či průvodu masek. Hlavní vstup je směrem od tramvajové zastávky Výstaviště Holešovice. Pokud pojedete autem, zaparkujte u Plaveckého bazénu.
 

…i „velké“ atrakce pro velké milovníky adrenalinu

MatějskáStarší a odvážnější návštěvníci se určitě rádi pobaví, vyzkouší svou odvahu a přijdou načerpat dávku adrenalinu na velkých moderních technických zařízeních, která budou opět instalována v holandském lunaparku i na české atrakci Katapult. Namátkou lze zmínit atrakci Waltzer (adrenalinový kolotoč), letošní novinku z Anglie.
Z Holandska přijede Booster Maxxx (otáčecí rameno), Pacific Rim (otáčecí lavice hlavou dolů, do stran i do boku).

Matějská PrahaA jako každý rok samozřejmě nesmí chybět populární stálice Matějské pouti: ruské kolo, několik horských drah, staročeská Lochneska nebo střelnice.

Ceny za vstup na jednotlivé atrakce se pohybují od 40 Kč za dětský vláček až přibližně do 300 Kč za velké moderní technické vymoženosti. Pokud letošní pouť nestihnete, je to sice škoda, ale máme pro vás dobrou zprávu: i letos na Výstavišti až do konce sezony zůstanou asi dvě desítky atrakcí a otevřeno budou mít stejně jako v době konání Matějské pouti. V rámci Matějské pouti 2020 se budou konat již druhým rokem také farmářské trhy.
Průmyslový palác na Výstavišti Praha v Holešovicích

Průmyslový palác na Výstavišti Praha v Holešovicích

Průmyslový palác je ústřední dominantou areálu Výstaviště Praha Holešovice. Secesní stavba pochází z roku 1891 podle návrhu Bedřicha Münzbergra, který spoluprácoval s inženýrem Františkem Prášilem. Výzdobu provedl Bedřich Ohman a Alois Dryák. Stavba je jak uměleckou, tak i technikou památkou.

Zoo Mořský svět - největší mořské akvárium v České republice

Zoo Mořský svět - největší mořské akvárium v České republice

Zoo Mořský svět na pražském Výstavišti je stálá expozice mořských, ale i sladkovodních ryb a jiných živočichů o celkovém počtu 360 druhů. Od roku 2006 má expozice statut zoologické zahrady.

Matějská pouť 2020 v Praze - zrušeno

Matějská pouť 2020 v Praze - zrušeno

Matějská pouť se koná v areálu Výstaviště Praha, kde na vás čekají tradiční i nové zahraniční atrakce. Pobavíte se na centrifuze, ve strašidelném zámku, domě smíchu, u střelnic, na kolotočích, houpačkách, skákacích hradech, houpacích lodích nebo na lochnesce.