Úvod > Aktuality > V Praze se otevře Muzeum Lennonovy zdi
Kultura

V Praze se otevře Muzeum Lennonovy zdi

  • Vydáno19. července 2021
Na Malé Straně se v pátek 23. července 2021 otevře Muzeum Lennonovy zdi. Autorkou myšlenky je velká milovnice Beatles, znalkyně liverpoolské čtyřky a obdivovatelka Lennonovy zdi Eva Ticháková. Čeká vás zajímavá i zábavná výstava za dobrovolné vstupné!
The Lennon Wall StoryV pátek 23. července 2021 poprvé otevře dveře veřejnosti dlouho připravované muzeum Lennonovy zdi v Praze The Lennon Wall Story. V suterénu pod barem Napa v Prokopské 8 čeká návštěvníky každý pátek odpoledne a o víkendových dnech expozice o historii Lennonovy zdi – a ne jen tak ledajaká, podobně jako nebyla právě ani rozmanitá minulost tohoto památného místa a symbolu na pražské Malé Straně. Muzeum vzniká jako takový nadšenecký start-up. Autorkou myšlenky i realizace muzea je Eva Ticháková, dlouholetá nadšenkyně do Beatles, novodobé historie, hudby i barev.

Muzeum nabídne desítky dobových fotografií významných i neznámých autorů, tematické publikace, dosud nezveřejněný krátký dokumentární film o historii Lennonovy zdi i mnoho interaktivních prvků včetně proměnlivé fotostěny. V příjemně chladných suterénních prostorách baru Napa, který muzeum spoluprovozuje, budete moci strávit čas o některém z letních víkendů ve stylové atmosféře a zároveň se dozvíte mnoho o nesmírně zajímavé historii Lennonovy zdi.

LennonDále uvidíte třeba kamennou desku věnovanou Johnu Lennonovi s tajemným původem, budete moci přidat nápis či obrázek na zeď sloužící i jako fotostěna nebo vzkaz třeba pro Johna Lennona na křídovou tabuli – dokud ho nepřekryjí další! Tak to totiž chodívalo i na samotné Lennonově zdi, která leží od muzea pouhé 3 minuty chůze. Návštěvu samotné památky i muzea je tedy snadné spojit.

Nedílnou součástí muzea je i kavárna, kterou může zdarma využít návštěvník, který za vstup do muzea přispěje alespoň doporučovanou částku (150 Kč plná cena, 90 Kč snížená).
Muzeum Lennonovy zdi v Praze – The Lennon Wall Story

Muzeum Lennonovy zdi v Praze – The Lennon Wall Story

Muzeum Lennonovy zdi The Lennon Wall Story vzniklo v Praze na Malé Straně. Autorkou myšlenky je velká beatlemaniačka, znalkyně liverpoolské čtyřky a milovnice Lennonovy zdi Eva Tichákova. Muzeum tedy vzniká jako takový nadšenecký start-up.

Lennonova zeď na pražské Kampě

Lennonova zeď na pražské Kampě

Na pražské Kampě nedaleko Karlova mostu stojí pestrobarevně pomalovaná zeď, symbolizující hrob slavného frontmana legendární hudební skupiny The Beatles, ale je také místem, kde lidé vyjadřovali své názory a protesty proti komunistickému režimu.

Další aktuality

Stínadelské legendy ožívají v uličkách Malé Strany – zahrajte si novou rodinnou hru

Venkovní rodinná hra Stínadelská tajemství na motivy knihy Záhada hlavolamu od Jaroslava Foglara zvou na dobrodružství v uličkách pražské Malé Strany. Malí i velcí příznivci Rychlých šípů, Vontů a ježka v hleci se mohou vydat po jejich stopách v uličkách pražského Starého Města. Hra trvá od poloviny ledna do 31. března 2023.
Praha | Zážitky

Vstupem zdarma do svých expozic oslavuje Národní galerie 227. narozeniny

Při příležitosti svého 227. výročí Národní galerie připravila od 4. do 5. 2. 2023 vstup do některých svých expozic zdarma! Návštěvníci tak mají jedinečnou příležitost navštívit zdarma Veletržní palác (Umění dlouhého století, 1918–1938: První republika a novou expozici 1956⁠–⁠1989: Architektura všem), Schwarzenberský palác (Staří mistři), Šternberský palác (Staří Mistři II) a klášter sv. Anežky České (Středověké umění v Čechách a střední Evropa 1200–1550). Národní galerie bude mít po oba dny otevřeno od 10 do 18 hodin.
Praha | Kultura

První mládě luskouna v Evropě se narodilo v Zoo Praha!

Zoo Praha se raduje z narození prvního luskouního mláděte v Evropě! Narodilo se ve čtvrtek před čtvrtou hodinou ráno, váží 135 gramů a připomíná oživlou smrkovou šišku. Jde vůbec o první mládě luskouna, které přišlo na svět nejen v České republice, ale i v celé Evropě.
Praha | Příroda

Kde si užijte pravé vepřové hody? Na tradičních zabijačkách v únoru a březnu!

Jitrnice, jelita a další zabijačkové pochoutky budou v únoru a březnu k ochutnání na několika tradičních zabijačkách. Pozadu ovšem nezůstávají ani tradiční masopustní veselice, kde se také podávají pochoutky z vepřového masa. Vepřové hody a masopust doprovází vystoupení harmonikáře či dechovky a mnohdy jsou připraveny i ukázky „bourání“ vepřového masa.
Praha | Gurmánská turistika