Úvod > Aktuality > V Praze se otevírá Muzeum Káji Saudka
V Praze se otevírá Muzeum Káji Saudka
">
Kultura

V Praze se otevírá Muzeum Káji Saudka

  • Vydáno5. prosince 2011
Komiksové muzeum Káji Saudka bude slavnostně otevřeno v pátek 9. prosince. V klubu Batalion tím bude otevřena stálá expozice tohoto významného českého tvůrce.
Jeden z nejvýznamnějších českých komiksových kreslířů bude mít od pátku své vlastní muzeum. Návštěvníci zde naleznou na devadesát kreseb tohoto génia.

Kája Saudek po tragické nehodě v roce 2006 leží v kómatu. Během komunismu byl za své komiksy pronásledován, v 90. letech lidé raději preferovali komerční nekvalitní umění, a tak až nyní se pro jeho díla blýská na dobré časy. Nové muzeum věnované jeho umění toho snad bude důkazem. Komiksové muzeum Káji Saudka se široké veřejnosti otevře v pátek v ulici 28. října přímo nad klubem Batalion.

Kája Saudek, člověk s obrovskou fantazií, který si v tíživém tlaku totalitní éry stvořil vlastní svět plný krásy – krásy žen či automobilů se stejně ladnými křivkami. Svět plný svalnatých hrdinů, kteří těmito auty vozí právě ony nádherné dámy.
Muzeum Káji Saudka plné komiksů

Muzeum Káji Saudka plné komiksů

Komiksové muzeum Káji Saudka je muzeum, které vás bude bavit. Prostor věnovaný jedné z nejvýraznějších českých osobností Kájovi Saudkovi.