Úvod > Aktuality > V Praze proběhne mistrovství světa ve Scrabble
V Praze probehne mistrovství sveta ve Scrabble
"> V Praze probehne mistrovství sveta ve Scrabble "> Mistrovství sveta ve Scrabble se koná každé dva roky "> Pri hraní Scrabble se na hráce nikdo nedívá skrze prsty, když používají nadávky a nevhodné výrazy
Zážitky

V Praze proběhne mistrovství světa ve Scrabble

  • Vydáno29. listopadu 2013
První prosincový týden bude Praha hostit Mistrovství světa v hraní Scrabble. Do hlavního města se sjedou špičkoví hráči z celého světa, kteří hrají Scrabble v angličtině. Turnaj proběhne ve smíchovském hotelu Andel´s. Každý, kdo má Scrabble rád, může během prvního prosincového týdne dorazit do nákupního centra Galerie Butovice, kde bude mít možnost si Scrabble zahrát se zkušenými lektory či známými osobnostmi.
ScrabbleMistrovství světa ve Scrabble se koná každé dva roky. Z Čechů se ho letos zúčastní dva hráči, Tomáš Rodr a Radana Williamsová, kteří byli nominováni Českou asociací Scrabble. I když se jedná o kvalifikační turnaj, zkrátka nepřijde ani veřejnost.

Stávajícím mistrem světa je Pakorn Nemitrmansuk z thajského Bangkoku. Mistrovství světa se kromě angličtiny pořádá ještě ve francouzštině a španělštině, držitelem světového rekordu v počtu her souběžně hraných jedním hráčem je Malajsijec Ganesh Asirvatham, který hrál najednou 25 her. Trvalo mu to přes dvě a půl hodiny a 21 her vyhrál. První mistrovství světa se uskutečnilo v roce 1991 v Londýně. Při hraní Scrabble se na hráče nikdo nedívá skrze prsty, když používají nadávky a nevhodné výrazy. Při hře je totiž možné používat všechna slova obsažená v oficiálním slovníku Scrabble.

Ti, kteří se ještě se Scrabble nesetkali, mohou tak učinit v rámci doprovodného programu, který nese název „Herní kameny se valí do Prahy“ a bude probíhat od 30. listopadu do 8. prosince v OC Galerie Butovice. Pod vedením zkušených lektorů si bude moci každý vyzkoušet Scrabble v českém jazyce nebo si ho bude moc zahrát se známými osobnostmi. Slovní bitvu lze vést proti Tomáši Hanákovi nebo Danielu Brownovi.