Úvod > Aktuality > V Praze proběhne Mezinárodní den kuchařů
V Praze proběhne Mezinárodní den kuchařů
"> "> "> ">
Gurmánská turistika

V Praze proběhne Mezinárodní den kuchařů

  • Vydáno23. října 2013
V sobotu 26. října před desátou hodinou projde nezvyklý slavnostní průvod kolem Stavovského divadla. Budou to kuchaři a cukráři mířící na zahájení 7. ročníku Mezinárodního dne kuchařů. Kromě pestré nabídky dobrot je připraven bohatý doprovodný program. Čeká vás den plný gastronomie a skvělých zážitků. Tak přijďte ochutnat!

HusičkaMezinárodní den kuchařů jako svátek všech kuchařů, den gastronomie a solidarity slavili poprvé v roce 2005 v Jižní Africe. K jeho vzniku dala podnět myšlenka pana Dr. Billa Gallaghera, Honourary Life Presidenta of WACS, celosvětové Asociace, která nyní sdružuje 97 členských států a přes 10 milionů členů, mimo jiné i Českou republiku. Tento den představuje možnost spojit příležitost k setkání a zábavě všem příznivcům gastronomie a široké veřejnosti s jeho hlavním posláním, kterým je zapojení členů Asociací a jejich partnerů do iniciativ sociální zodpovědnosti ve svých zemích, za masivní podpory partnerů, příznivců gastronomie a médií.

Výsledkem jsou charitativní akce ve spojení se společenskými aktivitami a dobrým jídlem; v tento den se také zdůrazňuje problematika hladovění ve světě. Je to zároveň den, kdy vzdáváme hold rodinám kuchařů a kuchařům, kteří dělají čest své profesi. 

Asociace kuchařů a cukrářů ČR připravuje letos již 7. ročník oslav Mezinárodního dne kuchařů – International Chefs Day. Kromě pestré nabídky kulinářských dobrot od gastronomických společností, restaurací a hotelů pro vás kuchaři připravují i zajímavý doprovodný program po celý den

Profesionálové se utkají na podiu již počtvrté v Makro Mistrovství ČR ve filetování čerstvých lososů. Během dopoledne vystoupí soubory Folklorního sdružení České republiky: Kytice o.s., Hájíček, Pracharanda a Mateník. 
Proběhne také cukrářská soutěž „Ochutnejte Českou republiku“ a předání Putovního poháru Mezinárodního dne kuchařů AKC ČR. Program bude ukončen koncertem kapely Strahov a hymnou kuchařů „Kuchař je pán“.