Úvod > Aktuality > Masopustní zabíjačkové hody nabídne v sobotu farmářské tržiště Náplavka
Masopustní zabíjačkové hody nabídne v sobotu farmářské tržiště Náplavka
"> ">

Masopustní zabíjačkové hody nabídne v sobotu farmářské tržiště Náplavka

Vydáno 14. února 2020 Gurmánská turistika
Milovníci vepřového masa si přijdou 15. února 2020 na Náplavce na své. Zdejší farmářské tržiště se totiž od 9 do 14 hodin promění v Malé masopustní zabijačkové hody. Ovar, klobásky, jitrnice, jelita, prdelačka - to vše a mnohem víc pro vás připraví pan uzenář Kvarda.
Na zabijačku se můžete vypravit v sobotu 15. 2. 2020 na Náplavku, kde budou zabijačkové hody pod vedením pana uzenáře Kvardy, který připraví ovar, zabijačkovou polévku, jitrnice, jelita, zabijačkový guláš a také škvarky a tlačenku. 

Vše si můžete odnést i s sebou, ideálně do vlastních nádob. V sobotu bude také „poprvé“ na Náplavce nový kváskový chléb z Třebíče, peče ho sám Tomáš Vyroubal, který vozil na Náplavku Opatovský chléb. Ten jeho nový je z tradiční pekárny v Třebíči, kde mají starou parní pec, těsto dělí a vykulují ručně a mouku mají z Pekárkova mlýna v Rantířově. Určitě přijďte ochutnat!

No a co také nemůže chybět – jarní květinky, vajíčka z volného chovu a pak také nějaký ten zákusek
Na veselou notu zahrají mezi 11. a 13. hodinou 20Minutes.
Farmářské trhy na Náplavce u Palackého mostu

25.4.
31.12.
Farmářské trhy na Náplavce u Palackého mostu

Oblíbené farmářské trhy se na Náplavce konají každou sobotu od 8 do 14 hodin. Z 28 prodejců na prvním trhu na náplavce se trh postupně rozrostl na pravidelných 90 až 100 stánků. Farmářské trhy Náplavka ani po deseti letech fungování nepřestávají pracovat na zlepšování tržiště.