Úvod > Aktuality > Masopustní zabíjačkové hody nabídne v sobotu Smíchovská náplavka
Masopustní zabíjačkové hody nabídne v sobotu Smíchovská náplavka
"> "> "> "> "> "> ">
Gurmánská turistika

Masopustní zabíjačkové hody nabídne v sobotu Smíchovská náplavka

  • Vydáno25. února 2022
Milovníci vepřového masa si přijdou 26. února 2022 na Smíchovské náplavce na své. Zdejší prostor se totiž od 10:00 do 18:00 hodin promění v Malé masopustní zabijačkové hody. Ovar, klobásky, jitrnice, jelita, prdelačka – to vše a mnohem víc budete moci ochutnat či zakoupit.
VepřovéNa zabijačku se můžete vypravit v sobotu 26. 2. 2022 na Smíchovskou náplavku, kde budou připravené zabijačkové hody. Kochutnání a zakoupení budou tradiční pokrmy a produkty z vepřového, jako je ovar, zabijačková polévka, jitrnice, jelita, zabijačkový guláš a také škvarky a tlačenka. 

Pro návštěvníky budou samozřejmě připraveny klasické dobroty z udíren jako klobásy, špeky nebo uzené šunky. Na rožni se boudou točit selátka, a tak se budou ochutnávat různé pečené pochoutky. Nebude chybět pečené koleno, bůček, žebírka a škvarky. Kuchaři vám dále naservírují speciality jako trhané vepřové, porchettu, plněné pelmeně nebo segedínský guláš. Návštěvníci také ochutnají maďarskou mangalicu, italské prosciutto, španělský salchichon či iberskou šunku. Sladkou tečkou budou kynuté buchty, koláče a frgály.

Vše si můžete odnést s sebou, ideálně do vlastních nádob. Trh bude přístupný v sobotu 26. února od 10:00 do 18:00 hodin.
Smíchovská náplavka

Smíchovská náplavka

Smíchovská náplavka je místo na levém břehu Vltavy, které je dějištěm nejrůznějších společenských nebo sportovních akcí. Nachází se nedaleko ulice Hořejší nábřeží, mezi Železničním a Palackého mostem. Po celý rok zde probíhají společenské a sportovní události.