Úvod > Aktuality > V Plzni vzniká unikátní planetárium
V Plzni vzniká unikátní planetárium
">
Kultura

V Plzni vzniká unikátní planetárium

  • Vydáno31. ledna 2012
V Plzni v současné době vzniká supermoderní 3D planetárium, které bude součástí plzeňského interaktivního technického muzea Techmania.
Planetárium vznikne rekonstrukcí staré tovární budovy Škodovky, která bude se současnou budovou Techmanie propojena. Návštěvníci díky chystané investici získají zcela nový prostor o velikosti téměř třicet tisíc metrů čtverečních.

Vzniknou zcela nové expozice, laboratoře a dílny. Nejen že nabídnou zejména školám možnost využívat prvotřídní vybavení a zázemí, které by si nemohly dovolit, ale bude zde pracovat celá řada odborníků a zároveň popularizátorů vědy, kteří mohou pedagogickým pracovníkům významně pomoci s výukou a žákům s pochopením dané látky.

Stejně jako v současné Techmanii, i do budoucna klade science centrum největší důraz na interaktivitu. Rodiny s dětmi i organizované školní skupiny a široká veřejnost se budou moci po celém areálu pohybovat s důvěrou, že všechny exponáty budou interaktivní, budou tedy přímo vybízet k tomu, aby se jich návštěvníci dotýkali, manipulovali a prostřednictvím vlastní invence získávali vhled do toho, jak věci kolem nás fungují.
 
Techmania Science Center v Plzni

Techmania Science Center v Plzni

Techmania v Plzni nabízí stále nové interaktivní expozice a vědeckotechnické show. Kromě toho můžete v protější budově navštívit i 3D planetárium.