Úvod > Aktuality > V Plzni se otevřel nový padesátikilometrový turistický okruh
V Plzni se otevřel nový padesátikilometrový turistický okruh
">
Příroda

V Plzni se otevřel nový padesátikilometrový turistický okruh

  • Vydáno22. října 2011
V Plzni se otevřel nový padesátikilometrový turistický okruh. Trasa pro pěší má turisty odvést z každodenní cesty mezi prací či školou a domovem a ukázat jim město jinak. Stezka vede návštěvníky po krásných přírodních lokalitách i technicky zajímavých místech, jako jsou vodojemy nebo energetické závody.
Dohromady padesátikilometrový Plzeňský okruh umožňuje lidem lépe poznat město. Přestože není nijak značen, zájemci si jej mohou projít s pomocí informačně-mapového průvodce, který ke každé části okruhu vydalo občanské sdružení ENVIC. V něm se dozví víc i o zajímavých místech a objektech lemujících každou trasu. Na poslední říjnový víkend navíc sdružení připravilo procházení okruhu s tématickým výkladem.

O turistickou novinku se zasadilo sdružení ENVIC za finanční podpory Nadačního fondu Zelený poklad, jehož zřizovatelem a zároveň největším dárcem je město Plzeň.
Turistický okruh Plzní

Turistický okruh Plzní

V Plzni můžeme vyrazit na procházku na nový padesátikilometrový turistický okruh. Trasa pro pěší má turistům ukázat město jinak. Vybrat si můžeme z jedné dlouhé nebo 5ti kratších tras. Přestože okruh není nijak značen, projít si ho můžete s pomocí nového informačně-mapového průvodce.