Úvod > Aktuality > V Plzni ochutnáte nejen dobré pivo
V Plzni ochutnáte nejen dobré pivo
">
Zážitky

V Plzni ochutnáte nejen dobré pivo

  • Vydáno1. dubna 2011
Pokud chcete ochutnat české pivo, vydejte se kam jinam než do Plzně. Kromě pivovaru vás čekají otevřené památky, kulturní zážitky, ale i atraktivity pro rodiny s dětmi.
S tajemstvím a historií jedinečného piva Pilsner Urquell se seznámíte při prohlídce zdejšího pivovaru, k ochutnávkám zve restaurace Na Spilce přímo na nádvoří pivovaru. Musíte také vidět Pivovarské muzeum, jediné muzeum svého druhu na světě. Plzeň, která nedávno získala titul Evropské hlavní město kultury 2015, ovšem nenabízí jen pivo; historickému centru s rozlehlým čtvercovým náměstím vévodí katedrála sv. Bartoloměje se 102,6 m vysokou věží, nejvyšší kostelní věží v České republice – podívejte se na Plzeň z ptačí perspektivy! Za vidění stojí i Meditační zahrada a Velká synagoga, novorománská stavba s orientálními prvky, ověnčená co do velikosti samými nej-: největší v České republice, druhá v Evropě a třetí největší na světě.

Pokud máte rádi pohádky, strašidla a trochu tajemství, nesmíte vynechat návštěvu interaktivního Muzea loutek, historického podzemí anebo Muzea strašidel. Můžete se také projít rozsáhlou zoologickou a botanickou zahradou, obdivovat pravěké ještěry v DinoParku a v centru města navštívit stálou akvaristickou expozici. Jedinečné seznámení s fyzikou, mechanikou, optikou a dalšími obory nabízí Techmania science center, interaktivní technické muzeum s dětskou hernou a dalšími lákadly. A konečně na milovníky válečné historie čeká Patton Memorial Pilsen – Památník generála Pattona, slavnostně otevřený 5. května 2005 při příležitosti 60. výročí osvobození města Plzně a jihozápadních Čech americkou armádou.

Hospoda Na Spilce

Hospoda Na Spilce

Přijměte pozvání do legendární Hospody Na Spilce, která se nachází v prostorách bývalých kvasných sklepů pivovaru Plzeňský Prazdroj a patří mezi největší hospody v Česku. Po více než dvouleté pauze má hospoda znovu otevřeno a nabízí menu s moderní českou kuchyní!

Muzeum strašidel v Plzni

Muzeum strašidel v Plzni

Jedinečnou expozici strašidel a pohádkových bytostí z Plzně a Plzeňského kraje najdete v Muzeu strašidel na náměstí Republiky. S úsměvem a nadsázkou nahlédnete do světa pohádek a kouzel zapomenutých časů staré Plzně a okolí.

Zookoutek v plzeňské zoo

Zookoutek v plzeňské zoo

Plzeňská zoologická zahrada láká návštěvníky svým tzv. hladícím koutkem u historického statku Lüftnerka, kde mohou děti přímo v ohradě pohladit malé druhy koz, miniprasátka či koně plemene mini appaloosa.

Expozice pivovaru Radegast – pivo pro pravé chlapy

Expozice pivovaru Radegast – pivo pro pravé chlapy

Do pivovaru Radegast v Nošovicích nedaleko Frýdku-Místku můžete zavítat nejen na tradiční prohlídky pivovaru, ale také do Návštěvnického centra, které návštěvníky seznámí především s historií piva Radegast. Od sezony 2012 jsou zde velkoplošné obrazovky, informační panely či místnost ve tvaru sudu.

Katedrála sv. Bartoloměje v Plzni

Katedrála sv. Bartoloměje v Plzni

Dominantou náměstí Republiky v Plzni je zcela určitě katedrála sv. Bartoloměje. Chrám je zřetelný již z dálky se svou téměř 103 m vysokou věží. Klenotem chrámu je Šternberská kaple z první poloviny 16. století, která sloužila jako rodinná hrobka.

Pivovarské muzeum v Plzni

Pivovarské muzeum v Plzni

V Pivovarském muzeu vás pohltí atmosféra středověku, sídlí totiž ve starobylém právovárečném domě pocházejícím z 15. století, který se jako zázrakem zachoval ve své původní podobě.

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Pozornost si zaslouží zejména pavilon Tajemný svět africké noci, výběhy šimpanzů a lvů, kolekce plazů či ostrov lemurů. Součástí zoo je statek Lüfnerka s kolekcí domácích zvířat, africká restaurace Kiboko a také jedinečný DinoPark s modely pravěkých zvířat v životní velikosti.

Muzeum loutek v Plzni – Příběh na niti

Muzeum loutek v Plzni – Příběh na niti

Na plzeňském náměstí se nachází původní měšťanský dům, ve kterém od roku 2009 sídlí Muzeum loutek (pobočka Západočeského muzea v Plzni). Expozice muzea se věnuje plzeňskému loutkářství od počátku až do současnosti. Nechybí interaktivní expozice, divadelní ukázky ani multifunkční sál.

Botanická zahrada v Plzni

Botanická zahrada v Plzni

Přírodní členitý areál o 21 ha s vodními plochami, arboretem, skalami a parkovou úpravou se nachází v blízkosti centra města. Botanická zahrada je v arboretu zastoupena v počtu téměř tisíc druhů, poddruhů a kultivarů dřevin.

Velká synagoga v Plzni – třetí největší na světě

Velká synagoga v Plzni – třetí největší na světě

Velká synagoga je největší synagogou v České republice, druhou největší v Evropě a třetí největší na světě. Velkolepá stavba postavená v maursko-románském slohu se zajímavými interiéry slouží dnes i jako koncertní a výstavní sál.

Techmania Science Center v Plzni

Techmania Science Center v Plzni

Techmania v Plzni nabízí stále nové interaktivní expozice a vědeckotechnické show. Kromě toho můžete v protější budově navštívit i 3D planetárium.

Patton Memorial Pilsen – Památník generála Pattona v Plzni

Patton Memorial Pilsen – Památník generála Pattona v Plzni

Patton Memorial Pilsen jako jediné muzeum v Česku mapuje postup spojeneckých vojsk od vylodění v Normandii až po osvobození Plzně a západu Čech americkou armádou. V nově otevřené expozici uvidíte také řadu artefaktů z bojišť i osobních předmětů vojáků.