Úvod > Aktuality > V plzeňském Pivovarském muzeu si užijete velikonoční dílny
V plzeňském Pivovarském muzeu si užijete velikonoční dílny
">
Kultura

V plzeňském Pivovarském muzeu si užijete velikonoční dílny

  • Vydáno7. dubna 2017
Už tento víkend se v plzeňském Pivovarském muzeu chystá velikonoční program. Všichni ti, kteří rádi tvoří, malují a využívají zdánlivě již nevyužitelný materiál, si tu v sobotu i v neděli 8. až 9. dubna mohou vyzkoušet svoji zručnost během velikonočních dílen. Vždy od 10 do 16 hodin zde mohou vyrobit tradiční velikonoční pomlázku z osmi proutků s barevnými pentlemi nebo ptáčky z kartonů, látek a knoflíčků.
VelikonocePřijďte se připravit na svátky jara do Pivovarského muzea v Plzni, které pro vás během víkendu 8. – 9. dubna nachystalo nabitý program. Upleťte si tradiční velikonoční pomlázku z českého čerstvého vrbového proutí a ozdobte si ji látkovými stuhami tradičních jarních barev – žlutou, zelenou a červenou. Plést se bude metrová pomlázka z osmi proutků.

Nebo si vyrobte si z ruliček od toaletního papíru velikonoční postavičky, které mohou navíc sloužit jako stojánek na vajíčko či ubrousek. Z barevných papírů s předkreslenými postavičkami si vystřihnete kuřátko, slepičku, zajíčka a nalepíte na ruličku.

VelikonoceTaké můžete přivítat jaro s roztomilými ptáčky, jejichž výroba bude vážně jednoduchá. Karton, různé vzory látek, knoflík jako očičko a dřevěný kolíček alá nožičky k přichycení, trocha střihání, lepení a mohou vyletět do světa. A ještě si budete moct vytvořit netradiční dárkové taštičky z krabice od mléka či džusů. Ozdobíte si je s vyraženými jarními motivy a budete tak mít připravenou taštičku na dárečky a pamlsky pro pondělní koledníky.

A pokud doma najdete ruličky od toaletního papíru anebo již zmíněné krabice, vezměte je sebou. Vstupné na akci je 50 korun.
Pivovarské muzeum v Plzni

Pivovarské muzeum v Plzni

V Pivovarském muzeu vás pohltí atmosféra středověku, sídlí totiž ve starobylém právovárečném domě pocházejícím z 15. století, který se jako zázrakem zachoval ve své původní podobě.