Úvod > Aktuality > V plzeňském DEPO2015 objevíte interaktivní výstavu spojující hru a zábavu s technologiemi a uměním
V plzeňském DEPO2015 objevíte interaktivní výstavu spojující hru a zábavu s technologiemi a uměním
"> "> "> ">

V plzeňském DEPO2015 objevíte interaktivní výstavu spojující hru a zábavu s technologiemi a uměním

Vydáno 14. července 2020 Zážitky
Světelné a zvukové experimenty, interaktivní videoinstalace, kde se reálný fyzický pohyb prolíná s virtuálními světy, laserové prolézačky, hry s UV světlem nebo obrovské světelné Člověče, nezlob se! To vše zažijete v Plzeňském DEPO201, které nabízí malým i velkým návštěvníkům až do 23. srpna 2020 interaktivní výstavu Blik Blik - Digitální hřiště. Čtrnáct instalací od našich předních i zahraničních studií a umělců ukáže hravou zážitkovou formou možnosti současných světelných, projekčních a zvukových technologií. Název navazuje na každoroční úspěšný plzeňský festival světla, který se letos v březnu z důvodu koronavirové pandemie nemohl uskutečnit.
výstava Blik BlikTématem interaktivní výstavy Digitální hřiště – Blik Blik, která je umístěna v zatemněné Autobusové hale, je hra se světlem a zvukem. Instalace si užijí jak děti, tak i jejich rodiče, kteří se přenesou do světa vizuálních experimentů, zvukových iluzí a světelné imaginace. Děti mohou objevovat pro ně nepoznané vjemy, které podnítí jejich představivost a nové zážitky.

výstava blik blikDo realizace digitálního hřiště se zapojili domácí i zahraniční profesionálové světelného umění, jako např. INITI Playground, WroART, 3dsense nebo také studenti z Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity. Na 14 světelných instalací od českých i zahraničních tvůrců vás přenese na místo, kde se stanete součástí živých instalací, uměleckých objektů a vytvoříte si vlastní vesmír. Například hrou na piano vytvoříte audiovizuální obraz nadživotních velikostí, ovládnete skálu či planetu světelným mečem, pomocí lidského pohybu ztvoříte světelné obrazy pomocí a jinde se stanete zachránci planety Země. Příkladem dalších unikátních instalací je analogová psí bouda s digitálním obranářem uvnitř, laserová prolézačka, hry s UV světlem, světelné malování, nebo nezvykle velká a zářivá pocta hře Člověče, nezlob se!

výstava blik blikExpozice Digitální hřiště – Blik Blik se stala spolu s prodlouženou výstavou Góóól součástí uceleného letního programu Depovletu v areálu DEPO2015, který má za cíl podpořit lokální kulturu, komunitu a zejména umožnit opětovné setkávání diváků s umělci. Vstupné na výstavu je 150 korun pro dospělého a 100 Kč pro děti. Otevřeno je denně od 10:00 do 18:00 hodin, ve středu, čtvrteak a v sobotu je otevírací doba prodloužena až do 20:00 hodin.
 
Blik Blik Digitální hřiště

2.7.
23.8.
Blik Blik Digitální hřiště

Posviťte si na festival světla a umění BLIK BLIK v novém kabátě. Digitální hřiště přináší to nejlepší ze současného audiovizuálního umění, které vám přiblíží hravou a zábavnou formou. Interaktivní světelné instalace si užijí děti i dospělí.

Depovletu

30.6.
23.8.
Depovletu

Od 30. 6. do 31. 8. bude plzeňské DEPO2015 místem pro živé koncerty, gastronomicko-hudební mini festivaly, letní kina, divadla i rodinná odpoledne. Letní prázdninová série událostí dostala souhrnný název DEPOvLETU.

Góóól! Hrdinové české kopané

22.1.
20.12.
Góóól! Hrdinové české kopané

Poznejte největší příběhy české kopané a na velkém hřišti si s dětmi procvičte nejen základy fotbalu, ale také týmovou spolupráci a férovou hru. Zážitkovou výstavu si užijí holky i kluci.

Depo2015 - plzeňská kreativní zóna

Depo2015 - plzeňská kreativní zóna

Plzeňská kreativní zóna, kde spojujeme inovativní myšlení, nové i tradiční technologie, kreativního ducha a lásku ke kultuře. DEPO2015 vzniklo v roce 2015, když byla Plzeň Evropským hlavním městem kultury.