Úvod > Aktuality > V Planetáriu Praha si děti užijí víkend s kometou
V Planetáriu Praha si deti užují víkend s kometou
"> V Planetáriu Praha si deti užují víkend s kometou "> Ani dospelí neprijdou zkrátka, po oba dva dny mohou od 15:30, videt porad "> Na 2. února od 11 hodin  je pripraven porad
Kultura

V Planetáriu Praha si děti užijí víkend s kometou

  • Vydáno30. ledna 2014
Komety nebo chcete-li, vlasatice slibovaly minulý rok mimořádnou podívanou. Pak se ale rozpadly, nebo pršelo a slibované krásky nebyly vidět. To v Planetáriu Praha nehrozí. Zde jsou komety vidět, i když sněží nebo prší. A tak se tu děti mohou o víkendu 1. a 2. února těšit na mimořádnou podívanou.
VesmírV sobotu 1. února od 11 hodin připravilo Planetárium Praha pro děti obnovenou premiéru pohádky "O zvědavé kometě". Neposlušná kometí holka Babetka se dočkala nového barevného kabátu a rozpohybovala se a může lítat po celé kupoli Planetária.

Na 2. února od 11 hodin  je připraven pořad "Povídání pro zvídavé děti", hodinová přednáška určená všem zvídavým dětem od 6 do 10 let, které se chtějí dozvědět něco zajímavého o vesmíru a především o kometách. S využitím nového projekčního systému SkySkan Definiti budou mít děti unikátní příležitost prohlédnout si zblízka sluneční soustavu, porovnat velikosti a vzdálenosti planet a zjistit, co všechno ji vlastně tvoří. .

Ani dospělí nepřijdou zkrátka, po oba dva dny mohou od 15:30, vidět pořad "Komety". A bonbónkem pro všechny bude pořad "Jak se dělá kometa", kde se dozvíte nejen, z čeho jsou komety vytvořené a zda jsou opravdu tak krásné, jak je vidíme na fotografiích, ale také na vlastní oči kometu uvidíte. Show je přístupná tuto sobotu a neděli, každou hodinu od 12:15, poslední je pak v 16.30 hodin.
Planetárium Praha

Planetárium Praha

Planetárium Praha patří k největším na světě a je u nás jediné svého druhu. Hlavním sálem je Cosmorama o průměru 23,5 m pro 210 diváků. Kopule se nad sálem klene do výšky 15 metrů. Projekční plocha je největší v České republice a chlubí se také největším rozlišením obrazu v Evropě!