Úvod > Aktuality > V Pardubickém kraji najdete 1500 skrýší pro geocaching
V Pardubickém kraji najdete 1500 skrýší pro geocaching
">
Zážitky

V Pardubickém kraji najdete 1500 skrýší pro geocaching

  • Vydáno16. ledna 2012
Geocaching je bezesporu světovým fenoménem a i v Česku je velice populární. V celém Česku najdete přes 27 tisíc těchto skrýší, v Pardubickém kraji jich je téměř 1500.
Geocaching je novodobá hra pro hledání "pokladu", kterou měly v oblibě i starší generace. Dnes se při tom však využívá nejmodernější technologie, jde zpravidla o GPS navigace či chytré mobilní telefony.

Geocaching je i novou zábavou pro celé rodiny, které vyráží hledat kešky na zajímavá a atraktivní místa a zároveň na místě ještě najdou poklad. To může být i motivací pro děti, kterým se třeba nechce do hradu či zámku. Protože jen tak se procházet po pamětihodnostech Pardubicka nemusí být pro každé dítě zajímavé, ale když při tom může najít poklad, jeho zájem jistě naroste o 100 %.

A v čem spočívá princip hry? Cílem ja najít klíč ke kešce, který je ukrytý na pěti místech města, přičemž na každém místě je třeba zjistit souřadnice další zastávky. Kvůli zjištění souřadnic je někdy nutné nejen vyřešit hádanku, spočítat matematický příklad, ale třeba i rozjet se do sousedního města. Například hledači kešky Hradubická musejí jet do Hradce Králové, najít dvoupatrovou kašnu před muzeem a zjistit "kolika výtoky může padat voda z prvního patra do přízemí." Bez tohoto čísla nezjistí správné souřadnice. A ještě něco. Žádný cacher (neboli kačer) nesmí kešku ukázat mudlům, tedy nezasvěceným, kteří by mohli poklad vzít nebo zničit.

Tak neváhejte a vemte celou rodinu na výlet, děti to bude rozhodně bavit.
Zámek Pardubice – perla města perníku

Zámek Pardubice – perla města perníku

Zámek Pardubice najdete v samém srdci města za mohutnými obrannými valy. Ty jsou samy o sobě výletním cílem – v jejich bujné zeleni najdete kromě odpočinkových zón nejrůznější zámeckou zvěř – pávy, kozy i veverky. Ujít si nenechte zámeckou hlásku, ze které je za dobrého počasí krásný výhled.