Úvod > Aktuality > V Pardubicích se poběží vinařský půlmaraton
V Pardubicích se poběží vinařský půlmaraton
">

V Pardubicích se poběží vinařský půlmaraton

Vydáno 12. dubna 2018 Letní sporty
V sobotu 14. dubna 2018 uskuteční další ročník Pardubického vinařského půlmaratonu. Sportovní akce se ve městě perníku koná podvanácté jako městský závod a podesáté jako Mistrovství republiky. Letos je jej navíc zúčastní nejvíce atletů z partnerských a spřátelených měst Pardubic v historii závodu. Na trať se vydá 45 běžců z pěti evropských měst, největší výprava šestadvaceti běžců přijede z německého Selbu.
MaratonPardubický vinařský půlmaraton, který je současně i mistrovstvím ČR, odstartuje 14. dubna ve 13:00 hodin. Již od sobotního rána ale bude na trase závodu, který vede ulicemi Pardubic, živo. Před desátou hodinou se na start postaví účastníci lidového běhu Vaňka Vaňhy, určeného všem bez rozdílu věku. Po nich vyrazí na trasu půlmaratonu handbikeři, účastníci Českého poháru handicapovaných, a za nimi jezdci pohárového závodu koloběžek. Ve tři čtvrtě na jednu odstartuje závod na deset kilometrů a konečně ve 13:00 vinařský půlmaraton, který je zároveň mistrovstvím ČR mužů a žen v půlmaratonu. Jeho účastníci mají na zdolání 21 kilometrové tratě časový limit tři hodiny, ti nejrychlejší se však „poperou“ o prémii v čase podstatně kratším, muži s limitem do 1:04:59, ženy o devět minut delším.

Na startu by mělo být i 45 běžců ze spřátelených měst. Největší početní zastoupení bude mít letos německý Selb, devět lidí přijede z belgického Waregemu, sedm z nich se chystá na půlmaraton, mezi nimi i náměstek tamějšího primátora Jo Neirynck. Čtyři běžci přijedou ze švédského partnerského města Skelleftea, pět z polského Bełchatowa a čtyři z Vysokých Tater.

Vinařský pulmaratonVinařský půlmaraton významně obohacuje život Pardubic již mnoho let. Za svou éru si získal přízeň mnoha sportovců jak špičkových, běžců hobíků, vozíčkářů, bruslařů, koloběžců a zejména rodičů s dětmi či školních kolektivů. Vždyť onen přirozený běh je základem kondice mnoha sportů, ale co zejména - příznivě působí na náš zdravotní stav a je skvělý lék či redukční dieta proti nebezpečné nadváze, která trápí celý svět. Kiekert desítky se zúčastní více než pět set běžců, z firmy, která je hlavním sponzorem a jejíž jméno závod nese, poběží pětaosmdesát zaměstnanců.