Úvod > Aktuality > Safari v Zoo Ostrava je opět v provozu
Safari v Zoo Ostrava je opět v provozu
"> "> "> V ostravské zoologické zahrade se projedete po safari "> Projíždku po safari mužete užít každý den v dobe od 10 do 18 hodin "> "> Délka jedné jízdy je asi 15 až 20 minut ">
Zážitky

Safari v Zoo Ostrava je opět v provozu

  • Vydáno27. května 2022
V Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava lze opět využít možnosti projet se přímo mezi stády afrických a asijských kopytníků. Zájemci se tak opět mohou projet safari expresem přímo mezi stády afrických a asijských kopytníků. Návštěvníci se mohou projet safari expresem každý den v době od 10 do 17:40 hodin. Délka jedné jízdy je asi 15 až 20 minut. Nástupiště se nachází pod výběhem žiraf u expozice Tsavo.

zoo ostravaSafari v Zoo Ostrava zahrnuje tři výběhy – Afriku, Persii a Indii. Celková rozloha expozice zaujímá téměř šest hektarů a žije zde aktuálně asi stovka zástupců africké a asijské fauny ve více než 10 druzích. Návštěvníci se mohou projet Safari Expresem každý den. Délka jedné jízdy je asi 15 až 20 minut. Nástupiště se nachází pod výběhem žiraf. Ve výbězích Afrika a Indie je k vidění i několik letošních mláďat.

Safari Expres v Zoo Ostrava

25.5.
30.9.
Safari Expres v Zoo Ostrava

V Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava můžete využít možnosti projet se přímo mezi stády afrických a asijských kopytníků elektrickým vláčkem, přezdívaným Safari Expres.

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava – příroda na dosah

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava – příroda na dosah

Zoologická zahrada Ostrava byla založena v roce 1951. V současné době chová na zhruba 100 ha přes 435 druhů zvířat ve více než 4000 jedincích. Novinkou a nejen architektonickou zajímavostí je Voliéra La Pampa Voliéra La Pampa – největší průchozí voliéra v Zoo Ostrava.

Safari v Zoo Ostrava

Safari v Zoo Ostrava

V ostravské zoologické zahradě se na ploše okolo šesti hektarů se nacházejí rozsáhlé výběhy, kudy projíždějí vláčky. Je tak možné pozorovat stáda různých druhů kopytníků zcela novým způsobem, mnohdy z bezprostřední blízkosti.

Další aktuality