Úvod > Aktuality > V Ostravě se svezete půlhodiny zdarma na elektrokole
V Ostravě se svezete půlhodiny zdarma na elektrokole
"> "> ">

V Ostravě se svezete půlhodiny zdarma na elektrokole

Vydáno 19. března 2020 Životní styl
Město Ostrava reaguje na současnou situaci v období nouzového stavu, který vyhlásila vláda, tím, že nabízí pro občany sdílená kola v následujícím měsíci zdarma po dobu třiceti minut místo obvyklých patnácti.
elektrokoloK preferovaným způsobům pohybu po městě patří momentálně kromě chůze jízda na kole, proto město Ostrava zavádí po dohodě s provozovatelem sdílených elektrokol Nextbike možnost jeho zapůjčení zdarma až na dobu třiceti minut. Bikesharing má sloužit prioritně jako služba pro nutnou přepravu do práce, obchodu nebo lékárny. Město občany prosím, aby kola využívali právě k těmto účelům, a ne k projížďkám.

Nutno také zdůraznit, že všechna sdílená kola v Ostravě jsou pravidelně dezinfikována (řídítka, sedlo i zámek). I přesto ale doporučujeme, aby všichni, kteří si půjčí kolo, použili vlastní rukavice.

Třicetiminutová výpůjčka zdarma v Ostravě platí od 18. března do 18. dubna 2020. V patnácti městských obvodech je k dispozici 900 kol umístěných na 280 stanicích. Kole je možné také rezervovat. Sdílené kolo si lze nejsnadněji vypůjčit prostřednictvím mobilní aplikace.
Sdílená kola Nextbike v Ostravě

Sdílená kola Nextbike v Ostravě

Buďte okamžitě flexibilní a přesouvejte se po městě nezávisle na jízdních řádech nebo omezených možnostech parkování. Firma Nextbike nabízí v Ostravě 1000 sdílených kol na více než 250 stanicích. Vyzkoušejte efektivní, rychlý a zdravý pohyb po městě.

Další aktuality

27.6.
2020
Zoo Ostrava představila nové voliéry pro sovy a orly

Zoo Ostrava představila nové voliéry pro sovy a orly

Severní Morava a Slezsko | Příroda
26.6.
2020
#světovéČesko a železné ostravské Hradčany

#světovéČesko a železné ostravské Hradčany

Severní Morava a Slezsko | Památky