Úvod > Aktuality > V Ostravě ochutnáte lanýže i cvrčky
V Ostravě ochutnáte lanýže i cvrčky
">
Gurmánská turistika

V Ostravě ochutnáte lanýže i cvrčky

  • Vydáno9. června 2017
Lanýže, sladkovodní i mořské ryby, severoafrické klobásky merguez nebo šneky, cvrčky či vína a destiláty z domova i ze světa můžete ochutnat na prvním ročníku Garden Food Festivalu, který se o víkendu 10. a 11. června uskuteční v Ostravě – Dolních Vítkovicích. Bude jej provázet i řada kuchařských show, jejichž hlavními hvězdami budou Zdeněk Pohlreich a michelinský šéfkuchař Radek Kašpárek
Garden Food festivalPřehlídka dobrého jídla a pití pod širým nebem se poprvé chystá do Ostravy. Garden Food Festival přinese ve dnech 10. a 11. června do areálu Dolních Vítkovic vybrané lahůdky od nejlepších lokálních restaurací, pokrmy špičkových tuzemských šéfkuchařů i netradiční delikatesy a regionální i zahraniční speciality. Hlavní hvězdou festivalu bude známý televizní šéfkuchař Zdeněk Pohlreich.

Kromě Zdeňka Pohlreicha, který své umění představí živě na zdejším pódiu, potkáte na festivalu i další osobnosti české gastronomické scény. Objeví se zde například herečka a spisovatelka Markéta Hrubešová, michelinský šéfkuchař Radek Kašpárek, vycházející hvězda české gastronomie Přemek Forejt nebo specialistka na asijskou kuchyni Kamila „Kamu“ Rundusová a řada jiných kuchařů z regionálních i známých tuzemských restaurací. Po oba festivalové dny bude na pódiu připravený i další program včetně porcování obřích ryb, papričkové ohnivé show a dalších zajímavých kulinárních prezentací.

Garden Food festivalV rámci Garden Food Festivalu si zde na své přijdou milovníci vybraných delikates, ale i příznivci tradiční české kuchyně. Seznámíte se se zajímavými gastro koncepty z celé republiky nebo třeba s tím, co se vaří a jí v Brazílii, na Srí Lance, Polsku, Itálii nebo na Slovensku. Ochutnáte i exotické pokrmy, hmyzí delikatesy, lanýže, ústřice, foie gras a další speciality z jater kachen a hus, farmářské a regionální produkty, destiláty, tuzemská i zahraniční vína či pivo z minipivovarů.

Hmyz na talířiPro děti bude připravena speciální zóna, jejíž program z velké části zajistí Svět techniky, který jim předvede potraviny z nevšedního pohledu a ukáže jim také například, jak funguje trávicí trakt. Na festivalu se bude platit speciální měnou, grešlemi. Balíček deseti grešlí bude stát 250 korun. Ceny degustačních porcí se budou pohybovat od jedné či dvou grešlí u polévek a předkrmů po tři až pět grešlí za hlavní jídla.

Garden Food Festival se bude konat v sobotu 10. června od 10:15 do 19:00 a v neděli 11. června od 10:15 do 18:00 hodin. Vstupné stojí v předprodeji 100 a na místě 150 korun, děti do výšky 140 centimetrů mají vstup zdarma.
Malý svět techniky U6

Malý svět techniky U6

Jedinečná výstava odhaluje tajemství technických vynálezů od parního stroje až po nejmodernější robotizovaná pracoviště a "superchytré" stroje. Návštěvníci zde najdou celou řadu vynálezů, které významně poznamenaly vývoj průmyslu a technického pokroku na území českých zemí ale i ve světě.

Velký svět techniky Ostrava

Velký svět techniky Ostrava

Populárně naučné centrum Velký Svět Techniky najdete v Dolních Vítkovicích. Hravou formou se zde představují zajímavosti vědy a techniky. Za charakteristickou zrcadlovou fasádou se skrývají čtyři stálé interaktivní expozice: Dětský svět, Svět vědy a objevů, Svět civilizace a Svět přírody.