!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > V Oslavanech se chystá otevření nového koupacího biotopu
V Oslavanech se chystá otevření nového koupacího biotopu
">
Letní sporty

V Oslavanech se chystá otevření nového koupacího biotopu

Vydáno 29. června 2019
V Oslavanech nedaleko Ivančic se podařilo vybudovat nový koupací biotop. Koupaliště vzniklo na půdorysu barokní zámecké zahrady, takže místo poskytne nejen skvělé koupání bez chemie, ale také krásný výhled na zámek a příjemný prostor pro slunění. Před samotným otevřením biotopu široké veřejnosti, které se uskuteční v pondělí 1. července, zvou provozovatelé na Den otevřených dveří, který se uskuteční v neděli 30. června 2019.
Biotop OslavanyDen před otevřením koupacího biotopu Oslavany si můžete celý areál prohlédnout a seznámit se s ním. Tento den zde bude probíhat pouze prohlídka bez koupání. Zámecké zahradní občerstvení však bude otevřeno. Po prohlídce bude následovat posezení s kapelou Grýn. Akce se koná v neděli 30. června 2019 od 15:00 do 18:00 hodin, vstupné je zdarma.

Následující den, v pondělí 1. července 2019, dojde k otevření biotopu pro veřejnost. Biologicky čištěné koupací jezero se skládá z koupací části o rozloze cca 1200 m2 (objem vody cca 1450 m3) a biologické části 515 m2 (374 m3). Zdrojem vody jsou dva vrty o hloubce cca 7 m. Koupaliště vzniklo na půdorysu barokní zámecké zahrady a zahradní rostliny tady rostou v koších přímo ve vodě, takže čistí vodu v zámeckém biotopu. Malým dětem je k dispozici dětský vodní svět s brouzdalištěm, vodními střiky a herní fontánou. Součástí areálu je i geopark a venkovní fitness zóna. Vstupné stojí 60 korun a koupaliště bude otevřeno od 10:00 do 20:00 hodin.
Koupací biotop u zámku Oslavany

Koupací biotop u zámku Oslavany

Koupací sezóna přírodního koupaliště probíká od začátku července do konce srpna, za příznivých podmínek až do září. Kromě koupání jde zde také k dispozici venkovní fitness hřiště, tenisové kurty, zámecký park nebo dětské hřiště.

Zámek Oslavany – muzeum, pivovar a bývalý klášter

Zámek Oslavany – muzeum, pivovar a bývalý klášter

Renesanční zámek v Oslavanech s arkádovým nádvořím původně býval cisterciáckým klášterem. Ten zde stál již ve 13. století, nepřežil však husitské nájezdy a dílo zkázy dokonal požár roku 1516. Zrušený klášter nechali proto noví majitelé v 16. století přestavět na renesanční zámecké sídlo.

Další aktuality

4.4.
2021
Naučná stezka Turold letos projde proměnou

Naučná stezka Turold letos projde proměnou

Jižní Morava | Příroda
1.4.
2021
Moravská galerie slaví 60 let

Moravská galerie slaví 60 let

Jižní Morava | Kultura