Úvod > Aktuality > V Olomouci si prohlédnete obry oceánů
V Olomouci si prohlédnete obry oceánů
">
Zážitky

V Olomouci si prohlédnete obry oceánů

  • Vydáno3. září 2016
Modrá planeta, tak je mnohými nazývána naše Země. Celých 71 % veškeré plochy zabírají světové oceány a ty ukrývají mnohá tajemství, která nám zůstanou možná navždy zapovězena. Pokud patříte mezi vášnivé obdivovatele přírody, nebo chcete jen sobě či svým dětem přichystat zajímavý den plný netradičních setkání, vydejte se za velkým dobrodružstvím do podmořského světa plného úžasných, mnohdy bizarních či nebezpečných, tvorů do Galerie Šantovka v Olomouci.
MantaPremiéra edukativní výstavy pod záštitou Nat Geo WILD Obři oceánů se uskuteční od 5. do 25. září 2016 v prostorách Galerie ŠantovkaOlomouci, poté se výstava představí i v několika dalších městech naší republiky. K vidění bude mnoho jedinečných exponátů, jež nechají návštěvníky nahlédnout do tajemných hlubin světových oceánů a dovolí jim alespoň trochu poodkrýt mnohá tajemství, jež tyto málo prozkoumané teritoria ukrývají.
 
Návštěvníci se mohou těšit na desítku oceánských obrů v životních velikostech, jednu z největších sbírek ve střední Evropě plnou čelistí a zubů žraloků z celého světa, která se mj. pyšní velkými čelistmi žraloka tygřího, 18 cm velkým a několik miliónů let starým zubem z obřího pravěkého žraloka megalodona, nebo impozantním 9 cm zubem z největšího nalezeného jedince žraloka bílého.

ŽralokV neposlední řadě bude pro návštěvníky připravena interaktivní zóna, kde budou moci nahlédnout do „modrého světa“ pomocí virtuální reality či zvukové stěny, která jim nabídne hlasy, zvuky a zpěvy desítek podmořských tvorů.
 
Většina exponátů je navíc zasazena do tematických scenárií, tak aby byl jejich příběh ještě autentičtější. Vstup na výstavu je zcela zdrama. Nákupní centrum Galerie Šantovka je otevřená denně od 9 do 21 hodin.