Úvod > Aktuality > V okolí Branné nedaleko Jeseníku najdete novou turistickou stezku
V okolí Branné nedaleko Jeseníku najdete novou turistickou stezku
"> V okolí Branné nedaleko Jeseníku najdete novou turistickou stezku "> Stezka nevynechává skalní steny, krásnou lesní pešinu a výhledy do roklí "> Turistické znacení a smerovky jsou nyní ve výrobe a jejich instalace je otázkou nekolika dnu
Příroda

V okolí Branné nedaleko Jeseníku najdete novou turistickou stezku

  • Vydáno2. dubna 2014
Po několika letech příprav vznikla v okolí Branné, mez Starým Městem a Jeseníkem, staronová turistická trasa přes Ptačí planinu. Turisté, kteří stezku "Ptačák" navštíví, uvítají její délku, dostupnost, obtížnost, členitost a různorodost.

BrannáStávající trasa z rozcestníku "Banjaluka" k železniční stanici Branná vedla po ne příliš atraktivní komunikaci. Míjela skalní stěny, krásnou lesní pěšinu a výhledy do roklí. Navíc zcela obcházela náměstíčko v Branné se všemi jeho krásami a novým infocentrem.

Díky spolupráci s Klubem českých turistů se však podařilo v Branné vybudovat novou trasu od nových rozcestníků u hřbitova a kostela sv. Michala v Branné, odkud se všichni turisté mohou vydat k vlakovému nádraží přes krásné místo Mariánský pramen i ke hradu Kolštejn a zcela minou frekventovaný silniční průtah Brannou.

Turistické značení a směrovky jsou nyní ve výrobě a jejich instalace je otázkou několika dnů. V horizontu několika týdnů bude vybudován na náměstí také nový krásný rozcestník a přibude také posezení a informační tabule.

Turistická trasa pod Ptačí planinou v Branné

Turistická trasa pod Ptačí planinou v Branné

Původně německý parkový okruh okolo skalních stěn a lesů pod obcí Branná se dočkal oživení. Místní podnikatelé ve spolupráci s odborem značkařů Klubu českých turistů obnovují turistickou trasu pod Ptačí planinou v Branné.

Hotel Chateau Goldenstein

Hotel Chateau Goldenstein

Renesanční hotel Chateau Goldenstein na zrekonstruovaném zámku Kolštejn v srdci Jeseníků