!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > V Obecním domě proběhne aukce výtvarných děl Alfonse Muchy
V Obecním domě proběhne aukce výtvarných děl Alfonse Muchy
">
Kultura

V Obecním domě proběhne aukce výtvarných děl Alfonse Muchy

Vydáno 25. května 2013
V Obecním domě proběhne mimořádná aukce výtvarných děl Alfonse Muchy, jednoho z největších Čechů první poloviny 20. století, konané při příležitosti jeho výstavy ze sbírek Ivana Lendla. Aukce se bude konat ve čtvrtek 30. 5. 2013 od 19 hodin v Obecním domě v Praze.
Výstava Alfons MuchaSoučasná aukce, připravená v návaznosti na výstavu Ivan Lendl : Alfons Mucha, nabídne působivé spektrum jeho uměleckého projevu: vedle proslulých plakátů, z nichž některé patří k nejžádanějším mezi sběrateli, a ukázek dekorativních panó a ilustrací, představí i ojedinělé listy ze souboru Documents Decoratifs a Figures Decoratives. Aukce bude doplněna i o množství osobních fotografií Alfonse Muchy, o jeho zápisník z doby studií i o zlomek pozdní přednášky o výuce kresby.

O práce Alfonse Muchy je rok od roku stále větší zájem, dochází k opětovnému zhodnocení všech výrazových rovin jeho rozsáhlého odkazu, jsou nově objevovány dosud neznámé plakáty a nepřístupné ilustrace či zakázky do architektury. Přestože Mucha byl pevně svázán se svou dobou, vytvořil dílo, které ji dalece přesáhlo a promlouvá k novým, nastupujícím generacím. „Muchomanie“ je nekončícím, jakoby stále se znovu obnovujícím zdrojem bezbřehého vizuálního potěšení.
Obecní dům – secesní klenot Prahy

Obecní dům – secesní klenot Prahy

Obecní dům je nádhernou ukázkou pražské secesní architektury. Na místě bývalého Králova dvora jej vyprojektovali Antonín Balšánek a Osvald Polívka. Rozlehlá budova ukrývá koncertní síň, kavárnu i znamenitou francouzskou restauraci. V roce 2012 Obecní dům oslavil 100. výročí.