Úvod > Aktuality > Přijďte oslavit výročí vzniku pořádně hořkého piva Radegast do Nošovic
Přijďte oslavit výročí vzniku pořádně hořkého piva Radegast do Nošovic
"> "> ">
Gurmánská turistika

Přijďte oslavit výročí vzniku pořádně hořkého piva Radegast do Nošovic

Vydáno 29. srpna 2019
Letošní 17. ročník oslav správně hořkého piva Radegast se mimořádně přesune do Frýdku-Místku. Slavnosti hořkého piva se uskuteční v sobotu 31. srpna 2019 vedle atletického stadionu TJ Slezan naproti hale Polárka. Nebude však chybět nabitý hudební program a samozřejmě pivo Radegast!
Hudební line-up Radegast dne 2019 nabídne českou rockovou stálici Katapult s nestárnoucím frontmanem Oldou Říhou, jednu z nejúspěšnějších slovenských kapel Desmod nebo legendu slovenské populární hudby Vašo Patejdla s kapelou. Jako lokální zástupce se představí kapela Ajdontker. Můžete se také těšit na oblíbené songy z repertoáru Motörhead v podání revival kapely Motörgang. Pobavit publikum přijede i zpěvák, bubeník a autor nezapomenutelných hitů David Koller se svou kapelou. Nálož pořádného hard rocku přiveze doslova rozjetý Traktor, který během posledních let vyprodává i velké haly!

Pivní nabídka zůstává stejně bohatá. Na čepu bude prémiový světlý ležák s charakteristickou hořkostí a plnou chutí Radegast Ryze Hořká 12, nekompromisní hořké osvěžení Radegast Rázná 10.

Pivovar Radegast věnuje správnému čepování piva dlouhodobě velkou pozornost, takže si návštěvníci na oslavách mohou vyzkoušet školu čepování pod dohledem Radegast Mistra Výčepního nebo si vychutnat čepované pivo do skla od pivních předáků Radegastu ve speciálním stanu. Vstupné na festival je za 149 Kč.

Důvodem přesunu Radegast dnu je probíhající výstavba nové plechovkové linky v nošovickém pivovaru, se kterou souvisejí různá omezení týkající se zejména bezpečnosti a dostupného prostoru.
Radegast den 2022 v Nošovicích – 52 let hořkosti

27.8.
Radegast den 2022 v Nošovicích – 52 let hořkosti

Přijďte se bavit a slavit s Radegastem! 27. srpna 2022 do Pivovaru Nošovice. Oslavíme 52 let od uvaření první várky piva Radegast.

Technotrasa – stezka technických atraktivit Moravskoslezského kraje

Technotrasa – stezka technických atraktivit Moravskoslezského kraje

Technotrasa je virtuální neznačenou trasou spojující industriální atraktivity Moravskoslezského kraje, zahrnující nejen památky průmyslové revoluce, ale také vojenské nebo zemědělské objekty.

Beskydy Radegast Cyklotrack

Beskydy Radegast Cyklotrack

Cyklotrasa vede malebným prostředím CHKO Beskydy a rekreačními oblastmi Žermanice a Těrlicko. Měří 53,3 km a protíná na 40 hostinců, hospůdek či restaurací ležících na trase nebo v blízkém okolí. Je napojena na mezinárodní cyklo okruh Euroregionem Těšínské Slezsko a Beskydsko-karpatskou magistrálu.

Beskydská pivní stezka

Beskydská pivní stezka

Beskydská pivní stezka vás provede malebnou krajinou mezi kopečky a údolími tohoto pohoří. Stezka propojuje malé i velké pivovary, kde můžete poznat odlišnost barev, chutí a historie tohoto zlatavého moku.

Expozice pivovaru Radegast – pivo pro pravé chlapy

Expozice pivovaru Radegast – pivo pro pravé chlapy

Do pivovaru Radegast v Nošovicích nedaleko Frýdku-Místku můžete zavítat nejen na tradiční prohlídky pivovaru, ale také do Návštěvnického centra, které návštěvníky seznámí především s historií piva Radegast. Od sezony 2012 jsou zde velkoplošné obrazovky, informační panely či místnost ve tvaru sudu.