Úvod > Aktuality > V největší raně středověké bitvě Rogar se střetnou Vikingové a Slované
V největší raně středověké bitvě Rogar se střetnou Vikingové a Slované
"> "> "> ">
Zážitky

V největší raně středověké bitvě Rogar se střetnou Vikingové a Slované

  • Vydáno14. srpna 2018
O víkendu 18. a 19. srpna budete mít jedinečnou možnost přenést se do dob dávno minulých. Čeká na vás raně středověký tábor s dobovými stany, kde si můžete prohlédnout a vyzkoušet zbroje a zbraně válečníků. Již desátý ročník raně středověké bitvy Rogar, letos s podtitulem "Skrytá hrozba", se bude konat v Brdečném nedaleko Neveklova. Můžete těšit na více než 300 účinkujících z Čech, Slovenska a Německa.

Bitva RogarBěhem víkendové bitvy Rogar budete mít možnost zhlédnout dobové ležení válečníků o zhruba 100 stanech, rekonstrukci pohanského obřadiště a vikinského pohřebiště, ozkoušet si zbraně i zbroje válečníků, dozvědět se mnoho zajímavých informací o Vikinzích i Slovanech z informačních tabulí a samozřejmě i od účinkujících, kteří rádi zodpoví vaše dotazy.

Tradičně jsou pro vás připraveny turnaje v hodu kopím a v lukostřelbě, budete si moci vyzkoušet několik vikinských her a zúčastnit se soutěže o hodnotné ceny.

Slavnosti a bitva RogarVikingové a Slované byli nejen dobří válečníci, ale i dobří řemeslníci. O tom se můžete sami přesvědčit při návštěvě tržiště, kde budou k vidění i dobová řemesla. Atmosféru dokresluje staroslovanská folková kapela Ragojka, která zahraje pro potěchu uší diváků. Renomovaní archeologové vás provedou táborem a v rámci komentované prohlídky se dozvíte mnoho zajímavých informací o životě před více než tisíci lety. Zlatým hřebem programu je samozřejmě bitva, která se řadí mezi největší v České republice.

Vstupenky budou k dispozici u vstupu na akci, cena vstupného je 130 Kč, pro děti do 12 let 90 Kč. Bitva a ukázky života v ranném středověku se konají za každého počasí, při nepřízni počasí doporučujeme vzít si s sebou holinky, pláštěnky nebo deštníky

Další aktuality

25.9.
2022
Objevujte královská města Čech

Objevujte královská města Čech

Středočeský kraj | Památky
22.9.
2022
Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Středočeský kraj | Příroda
21.9.
2022
Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Středočeský kraj | Gurmánská turistika