Úvod > Aktuality > Vypravte se na adventní trh v Broumovském klášteře
Vypravte se na adventní trh v Broumovském klášteře
"> "> "> "> Adventní trh se uskutecní v broumovském kláštere
Památky

Vypravte se na adventní trh v Broumovském klášteře

  • Vydáno11. prosince 2019
Přijďte si do areálu broumovského kláštera vychutnat krásnou vánoční atmosféru spojenou s prodejem regionálních produktů (maso, sýry, medy...), čerstvého pečiva, vánočních stromků, živých kaprů, ukázkou řemesel a bohatým občerstvením. Trhy v neděli 15. prosince doplní i adventní dílna a prohlídky kláštera.
broumov klášter zimaZapomeňte na vánoční shon a přijďte si v neděli 15. prosince vychutnat poklidnou atmosféru adventu na nádvoří broumovského kláštera. Chybět nebude ukázka řemesel, bohaté občerstvení či prodej vánočních stromků a regionálních produktů: maso, sýry, medy, teplé pokrmy z biohovězího masa, čerstvé pečivo.

Pro návštěvníky trhu bude od 10:00 do 12:00 hodin otevřena v klášterním Skriptoriu knihtiskařská dílna, během které si zájemci budou moci natisknout vánoční přání, tašky a prostírání replice knihtiskařského lisu. Adventní trh v podvečer okoření koncert Stěnavanu od 15:30 hodin v klášterním kostele sv. Vojtěcha. 

Klášter BroumovMilovníci historie jistě ocení i možnost nahlédnout do samotného kláštera – při příležitosti adventního trhu se konají také prohlídky broumovského kláštera, kterých se můžete zúčastnit po celý den od 10:00 do 15:00 hodin. Při těchto speciálních prohlídkách se pokocháte vánočně vyzdobeným klášterem a dozvíte se více o vánočních zvycích a tradicích.

Prohlídky se konají už jen 15. 12. a 22. 12. 2019 v 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00 a 15:00 hodin.
Vamberecké mumie v broumovském klášteře – expozcie není přístupná

Vamberecké mumie v broumovském klášteře – expozcie není přístupná

V rozsáhlých sklepeních broumovského kláštera je uloženo celkem 34 mumií pocházejících z krypty farního kostela sv. Prokopa ve Vamberku. Z technických důvodů je expozice Vambereckých mumií nepřístupná z důvodu nevyhovujících klimatických podmínek v klášterních sklepích.

Adventní trh v klášteře Broumov

18.12.
Adventní trh v klášteře Broumov

Tradiční vánoční trhy v areálu broumovského benediktinského kláštera spojené s večerním adventním koncertem v klášterním kostele sv. Vojtěcha. Přijďte si vychutnat krásnou předvánoční atmosféru spojenou s ukázkou řemesel, občerstvením a prodejem kvalitních regionálních produktů.

Broumovský klášter – impozantní komplex dle projektu K. I. Dientzenhofera

Broumovský klášter – impozantní komplex dle projektu K. I. Dientzenhofera

Počátky kláštera sahají až do začátku 13. století. V roce 1999 byla v opatském kostele sv. Vojtěcha nalezena unikátní kopie Turínského plátna z roku 1651. Na světě se nachází kolem 40 podobných historických kopií, broumovská je však jediná ve střední Evropě (severně od Alp).

Dům hostů – ubytování v Broumovském klášteře

Dům hostů – ubytování v Broumovském klášteře

Dopřejte si nevšední zážitek z ubytování v Broumovském klášteře. Dům hostů nabízí 22 pokojů v bývalých mnišských celách. Celková kapacita ubytovacího komplexu je 70 lůžek.

Muzeum Broumovska v Broumově

Muzeum Broumovska v Broumově

Muzeum Broumovska bylo založeno v roce 1945 jako středisko vlastivědné práce tehdejšího okresu Broumov. Od roku 1980 sídlí v 1. patře opatského křídla kláštera benediktinů, kde byla o deset let později instalována stálá expozice s názvem "Historie Broumova a Broumovska".

Klášterní kavárna Café Dientzenhofer v Broumově

Klášterní kavárna Café Dientzenhofer v Broumově

Klášterní kavárna Café Dientzenhofer zve k posezení v příjemném, klidném a inspirujícím prostředí kláštera u jedinečné a exklusivně pražené kávy trutnovské pražírny. Zvláště pro děti je velkým lákadlem široká nabídka zmrzlin.

Prohlídka pivovaru a muzea v Broumově

Prohlídka pivovaru a muzea v Broumově

Do pivovaru v Broumově můžete zavítat k prohlídce výrobních prostor či za historií místního pivovarnictví. Během prohlídky, obklopené vůní sladu vyrobeného ve vlastní klasické humnové sladovně a žateckého hlávkového chmele, nahlédnete do tajemství výroby jednoho z nejstarších klášterních piv.