Úvod > Aktuality > V Napajedlech se otevřela další část cyklostezky okolo Baťova kanálu
V Napajedlech se otevrela další cást cyklostezky okolo Batova kanálu
"> V Napajedlech se otevrela další cást cyklostezky okolo Batova kanálu "> Pro cyklisty je nový, témer kilometrový úsek velmi duležitý "> Nový úsek zacíná u hlavního mostu pres reku Moravu
Letní sporty

V Napajedlech se otevřela další část cyklostezky okolo Baťova kanálu

  • Vydáno23. července 2014
V Napajedlech se můžete projet po další části cyklostezky podél Baťova kanálu. Nový úsek, který měří asi kilometr, začíná u hlavního mostu přes řeku Moravu a vede směrem na Spytihněv.

Baťův kanálNově otevřená cyklostezka v katastru města Napajedla podél Baťova kanálu milovníky kol láká. Cyklostezka je vedena v délce 45 kilometrů od Uherského Hradiště až po Kroměříž. Nový úsek podešel silniční most a vede podél protipovodňové zdi, dále na hrázi řeky Moravy, ukončen je vyústěním na místní komunikaci v ulici Pod Zahrádkami mezi pálenicí a průmyslovým areálem Slavia. V tomto místě stezka navazuje na značenou cyklotrasu Moravská cyklostezka vedenou po místních komunikacích k rekreačnímu areálu Pahrbek.

Pro cyklisty je nový, téměř kilometrový úsek velmi důležitý. Kdo podél kanálu jezdí, ten ví, že právě před mostem se muselo sjíždět a pak se nepříjemnou trasou přes město znovu napojit na cyklostezku až u Pahrbku.

Propojení nového úseku a Pahrbku zpevněnou komunikací podél Moravy není zatím bohužel možné kvůli složitým majetkoprávním vztahům, v daném úseku mají pozemky téměř 70 vlastníků. Trasa se však dá využívat za příznivého počasí jako nezpevněná polní cesta.

Cyklostezka Baťův kanál – páteřní trasa podél kanálu

Cyklostezka Baťův kanál – páteřní trasa podél kanálu

Baťův kanál patří k nejoblíbenějším turistickým cílům Východní Moravy. Po jeho březích se můžete vydat po cyklostezce směrem od Kroměříže až do Hodonína. Celková délka cyklostezky je 80 kilometrů.

Morava – řeka nabízející pravou vodáckou romantiku

Morava – řeka nabízející pravou vodáckou romantiku

Řeka Morava odedávna tvoří hranice: nedaleko pramene krátký úsek historické zemské hranice Moravy a Čech. Na dolním toku zase státní hranici mezi ČR a Slovenskem i mezi Slovenskem a Rakouskem. Nejdůležitější řeka Moravy, která protéká jejím územím od severu na jih vytváří levý přítok Dunaje.

Baťův kanál – dovolená na obytných motorových lodích a hausbótech

Baťův kanál – dovolená na obytných motorových lodích a hausbótech

Pobyt blízko vody nebo přímo na vodě má své nenapodobitelné kouzlo. Pokud chcete strávit dovolenou, víkend nebo třeba jen několik hodin na lodi, nemusíte hned vyrážet do Holandska nebo Francie. Podobnou příležitost už totiž máte i u nás, a to na moravském Baťově kanálu, zvaném Baťák.