Úvod > Aktuality > V muzeu Eduarda Štorcha si prohlédnete prsaté přívěsky
Muzeum Eduarda Štorcha je otevreno od stredy do nedele vždy od 10 do 16 hodin
"> Muzeum Eduarda Štorcha je otevreno od stredy do nedele vždy od 10 do 16 hodin "> Další raritu muzea a novinku letošní sezóny 2013 predstavuje kopie nejstarší kostry predchudce dnešního cloveka "> Muzeum Eduarda Štorcha v Lobci nedaleko Melníka oslavuje 135. výrocí narození slavného spisovatele
Kultura

V muzeu Eduarda Štorcha si prohlédnete prsaté přívěsky

  • Vydáno30. července 2013
Muzeum Eduarda Štorcha v Lobči nedaleko Mělníka oslavuje 135. výročí narození slavného spisovatele. Při této příležitosti byla před vchodem do muzea nově instalována Štorchova busta a mimo to se zde koná zajímavá výstava kopií takzvaných prsatých přívěsků, tedy pravěkých sošek poprsí.
VenušeMuzeum Eduarda Štorcha v současnosti vystavuje sadu odlitků pravěkých poprsí "venuší" z mamutoviny, které pravěcí lidé používali jako ozdobu. Lobrčské muzeum je první muzeum na světě, která tuto sadu vlastní. Originální sada, která čítá osm kusů těchto poprsí – od největších až po nejmenší, je v brněnském Moravském zemském muzeu. Originály se našly v okolí Dolních Věstonic.

Další raritu muzea a novinku letošní sezóny 2013 představuje kopie nejstarší kostry předchůdce dnešního člověka, jejíž stáří se odhaduje na 3,2 milionu let. Kosterní pozůstatky byly nalezeny roku 1978 v etiopské poušti. Jde o hominida druhu Australopithecus afarensis, asi jedenáctiletou dívku, kterou archeologové pojmenovali Lucy. Mimo to si v muzeu prohlédnete i kopii Věstonické venuše – odlitek, který byl pořízen přímo z dvoudílného originálu.

Muzeum Eduarda Štorcha je otevřeno od středy do neděle vždy od 10 do 16 hodin a objednat se sem můžete také na fascinující večerní prohlídku s ukázkou audiovizuálních projevů pravěkých zvířat.

Muzeum Eduarda Štorcha Lobeč

Muzeum Eduarda Štorcha Lobeč

Navštivte muzeum jenž je věnované významnému spisovateli, novináři a archeologovi. Nachází se v malé obci Lobeč nedaleko Mšena.

Další aktuality