Úvod > Aktuality > V multifunkční aule Gong se otevřela nová Galerie města Ostravy
V multifunkcní aule Gong se otevrela nová Galerii mesta Ostravy
Kultura

V multifunkční aule Gong se otevřela nová Galerie města Ostravy

  • Vydáno10. prosince 2013
Vernisáží děl českého výtvarného umělce Miloše Šejna a amerického výtvarníka s českými kořeny Davida Michalka se otevřela nová Galerie města Ostravy, kterou najdete v multifunkční aule Gong v Ostravě-Vítkovicích. Společným tématem výstavy obou autorů je lidské tělo.
Výstava Davida Michalka a Miloše ŠejnaZákladní ideou Galerie města Ostravy je instituce bez vlastního sbírkového fondu, zaměřená na prezentaci špičkového současného domácího i zahraničního výtvarného umění. Až do 4. ledna 2014 si v nové galerii ve dvoraně a hlavním výstavním sále multifunkční auly Gong můžete prohlédnout supermoderní výstavu s názvem David Michalek: Slow dancing & Figure studies s Miloš Šejn: Vznášení a padání, kterou tvoří monumentální videoinstalace Davida Michalka ze série figurálních a pohybových studií a fotografie a kresby českého umělce Miloše Šejna.

Slow Dancing se skládá z 54 monumentálních videoportrétů předních profesionálních tanečníků z celého světa, kteří předvádějí tance různých stylů a z různých kultur. Každý tanečník dostal za úkol zatančit pětivteřinovou sekvenci, která má začátek, střed i konec. V každém portrétu uvidíte přibližně desetiminutový záznam téměř neznatelného a extrémně zpomaleného pětivteřinového pohybu.

Figure Studies pak představují v podstatě vědecký pohled na dynamiku lidského těla. Jednou z hlavních poloh Šejnova díla je zkoumání výrazových možností vlastního těla a vytváření dynamických tělových skulptur zachycených na fotografii a videu. Na výstavě uvidíte dvě „vodní“ série – Rudé tělo a Těla noci I & II,které jsou fascinujícími studiemi pohybu lidského těla ve vodním živlu. Spektra světel tajemně levitující v tmavém prostoru, ponořující se a mizící, amorfní látka efemérně se odrážející v bublinách a zhmotňující se do tvaru těla, aby se opět rozpustila do stínů a záblesků světla – to vše se skládá do krásných obrazů.

 
Plato – městská galerie současného umění v Ostravě

Plato – městská galerie současného umění v Ostravě

PLATO je městská galerie současného umění v Ostravě. Působíme v centru města na dvou místech vzdálených od sebe necelých 70 metrů. Naše hlavní výstavy najdete v budově PLATO, v rekonstruovaných památkově chráněných městských jatkách z konce 19. století.

Multifunkční aula Gong v Dolních Vítkovicích

Multifunkční aula Gong v Dolních Vítkovicích

Unikátní Plynojem postavený Vítkovickými železárnami v roce 1924 se proměnil v multifukční centrum, které je možné využít jak pro vzdělávací, kulturní a společenské akce, tak i pro konferenční, kongresové účely a výstavnictví. Po vyhlášené soutěži získal název Gong.

Další aktuality

Rozhledna na Velkém Javorníku čeká na turisty i v zimě

Velký Javorník, jehož vrchol leží 918 metrů nad hladinou moře, patří mezi nejoblíbenější cíle beskydských turistů. Nejvyšší vrchol Veřovických vrchů, láká ke krásným výhledům také v zimním období. Vršek hory je křižovatkou několika turistických cest a pro svůj jedinečný výhled je oblíbeným cílem návštěvníků ze širokého okolí již více než sto let. Za dobré viditelnosti můžete z vrcholu dohlédnout až do Jeseníků, na Oderské vrchy či na Ostravsko.
Moravskoslezský kraj | Příroda

Prožijte Valentýn v Zoo Ostrava za zvýhodněné vstupné

Hledáte pro svou drahou polovičku netradiční dárek u příležitosti oslav svátku zamilovaných? Můžete ji pozvat v sobotu 17. února do ostravské zoologické zahrady. Zamilované páry mohou využít zvýhodněné vstupné do zoo a zúčastnit se speciální komentované prohlídky zaměřené na partnerské soužití zvířat. A samozřejmě se nemusí jednat jen o čerstvě zamilované, ale také páry, kteří spolu již nějakou dobu žijí…
Moravskoslezský kraj | Příroda

Navštivte výukové centrum v ostravské zoo během jarních prázdnin

Chystáte-li se o jarních prázdninách navštívit ostravskou zoologickou zahradu, můžete během prohlídky zavítat také do výukového centra, které je ve dnech 5. 2. až 15. 3. 2024 mimořádně otevřeno pro veřejnost! S prodlužujícím se dnem se postupně prodlužuje i otvírací doba ostravské zoologické zahrady. Od února je totiž otevřena o hodinu déle, tj. od 9 do 17 hodin.
Moravskoslezský kraj | Příroda

Zažijte s dětmi pololetní prázdniny v Zoo Ostrava

Nevíte, jak zabavit děti o pololetních prázdninách? V pátek 2. února 2024 se vydejte do ostravské zoologické zahrady, kde bude o pololetních prázdninách připraven speciální program. Za mimo-sezónní zlevněné vstupné si mohou užít zábavu i poučení. Všichni školáci se mohou těšit i na malý dárek.
Moravskoslezský kraj | Příroda

Halda Ema v Ostravě už není aktivní, bude více přístupná pro turisty

Halda Ema je oblíbené místo místních i turistů i fotografů lačnících po pěkné fotce Ostravy. Od listopadu 2023 již není aktivní haldou a město plánuje její revitalizaci. Dnes se po ni turisté mohou pohybovat jen po značené okružní turistické trase.
Moravskoslezský kraj | Zážitky

Skvosty našich národních parků a chráněných oblastí: 20 nejkrásnějších míst, která navštívit v Poodří

Chráněná krajinná oblast Poodří ochraňuje v severovýchodní části Moravské brány krajinu nivy řeky Odry a jejích přítoků. Ráz oblasti dává meandrující řeka Odra, její tůně a slepá ramena, a samozřejmě okolní lužní lesy, mokřadní louky a několik desítek rybníků. Poznejte území, které je domovem řady ohrožených, a zvláště chráněných druhů rostlin i živočichů.
Moravskoslezský kraj | Příroda

Beskydy budou hostit nejextrémnější zimní závod

Sedmý ročník Lysohorské čtyřiadvacítky se koná v termínu 27. – 28. ledna 2024 a již tradičně se bude jednat o zimní mistrovství ČR v horském maratonu jednotlivců. Vyhrává ten, kdo za 24 hodin nejvícekrát dosáhne vrcholu Lysé hory!
Moravskoslezský kraj | Zimní sporty

10 tipů na nejkrásnější fotomísta Ostravy

Máte rádi fotografování a hledáte ta nejkrásnější a nejzajímavější místa, která lze ve vašem okolí zachytit? Jestliže jste z Ostravy, anebo se do moravsko-slezské metropole chystáte, poradíme vám pár tipů, kde se s foťákem zastavit a udělat si pěkný snímek. Chybu neuděláte s Vítkovicemi, Porubou a ani se samotným centrem města.
Moravskoslezský kraj | Památky