Úvod > Aktuality > V Moravském kulinářském institutu začíná zdravé podzimní vaření
V Moravském kulinářském institutu začíná zdravé podzimní vaření
"> ">
Památky

V Moravském kulinářském institutu začíná zdravé podzimní vaření

  • Vydáno16. října 2012
Skvělé moravské pokrmy, zeleninová jídla nebo dýňové hody? Nejen to můžete po celý říjen vychutnávat a naučit se připravovat v zámku Napajedla. V Moravském kulinářském institutu, který je součástí této historické památky, totiž pořádají podzimní kurzy vaření.
Ve čtyřech kurzech vám v Moravském kulinářském institutu na zámku Napajedla ukáží možnosti a variace vaření pokrmů z regionálních surovin, kde zelenina a ovoce hraje prim. V kurzech vás odborníci seznámí s jednoduchými recepty a postupy, jejichž výsledkem je nádherný pokrm, který uspokojí chuť, ale také zrak i čich. Kurzy jsou určené především pro laickou veřejnost, pro lidi, kteří se začínají učit vařit nebo pro ty, kteří už vaří a chtějí se naučit něco nového.

První z kurzů proběhne na zámku Napajedla již ve čtvrtek 18. října od osmnácti hodin a zájemci se dozví, jak si poradit například s vodnicí, šalotkou nebo černým kořenem. Každý následující čtvrtek se pak můžete naučit správně pracovat s kořenovou zeleninou, dýněmi, bramborami a čeká vás i řecká a italská kuchyně.

Pro milovníky historie je zámek Napajedla otevřen, prohlídky se konají každou sobotu a neděli vždy od deseti do šestnácti hodin. Nahlédnout můžete pod pokličku skvostu barokní architektury, který se pro veřejnost plně otevírá teprve od roku 2009. Absolvujete prohlídku historických sálů zámku s výkladem a potom si můžete posedět v zámecké kavárně například u domácího bylinkového čaje.


Zámek Napajedla dýchá minulostí a žije současností

Zámek Napajedla dýchá minulostí a žije současností

Je málo míst, která ve vás zanechají stopu. Jedním z nezapomenutelných míst je právě zámek Napajedla. Můžete sem zajít na prohlídku, posedět u šálku kávy, navštívit různé kulturní programy, nechat se oddat nebo využít pronájmu místností pro své vlastní organizované akce.

Další aktuality