Úvod > Aktuality > V Mníšku budou v sobotu děti hledat ztracené princezny
V Mníšku budou v sobotu děti hledat ztracené princezny
">
Památky

V Mníšku budou v sobotu děti hledat ztracené princezny

  • Vydáno3. června 2011
Tuto sobotu je v Mníšku pod Brdy ke Dni dětí připravený bohatý program na zámku i ve městě. Od 10 hodin je to prohlídka Loutková pro rodiny s dětmi, od 14.00 hodin pohádkové putování za ztracenými princeznami nebo výstava panenek v zámecké galerii.
Ptáte se proč loutková prohlídka? Totiž, až si projdete krásně vybavené pokojíčky posledních majitelů Kastů, pochováte miminko a podíváte se na panenky a hračky, pozveme vás na krásnou podívanou, kterou vytvořily ruce akademické malířky z Řevnic Dagmar Renertové. Čert, který drží v pařátech čtvrtou zámeckou věž, spící princezna Růžička, Neznámý princ, čarodějnice, anděl i Víla ze zámeckého rybníka. Třináct loutek v životní velikosti naprosto uchvacuje malé i velké návštěvníky.

Odpoledne od 14.00 hodin na nádvoří zámku potkáte krále a královnu. Jsou moc smutní. Ztratily se jim královské dcery. Možná je někdo unesl! Asi hodinové putování Mníškem plné úkolů pro vás připravila Oáza společně s dalšími spolky a sdruženími. Navštívíte čaroděje, vodníky, kouzelnou babičku, perníkovou chaloupku, peklo. Nebojte se! Během cesty postupně objevíte kouzelné zaklínadlo a tím, každý z vás, zachrání naše ztracené princezny. Na konci, na farské zahradě, vás čeká opékání špekáčků, malování a společná radost ze záchrany krásných královských dcer. Děti přijďte netradičně oslavit svůj svátek!

Zajděte na prohlídku panenek do zámecké galerie, poseďte si v zahradě nebo si dejte něco na zub v hospůdce Na kus řeči.

Následující sobotu pak zveme všechny děti a rodiče na Podvečerní prohlídky s Bílou paní a andělem. Na zámku potkáte živé bytosti a děti budou pasovány na rytíře a princezny ze zámku Mníšku. Prohlídky od 16 do 18 hodin se konají každých 20 minut a rezervace je nutná na tel.: 318 590 261.
 

Zámek Mníšek pod Brdy – vstupte do období první republiky

Zámek Mníšek pod Brdy – vstupte do období první republiky

Vyslechněte příběh ševce Serváce, který ke šlechtickému titulu a zámku přišel. Prohlédněte si pokoje posledních majitelů v tom stavu, jak je opustili. Nebo jen relaxujte v zámeckém parku.

Prohlídky pro děti v Mníšku pod Brdy

Prohlídky pro děti v Mníšku pod Brdy

Děti, projděte se zámkem v Mníšku pod Brdy a bavte se u toho. Sáhněte si na krásně zdobená klasicistní kachlová kamna, na látky, ze kterých jsme ušili závěsy a potahy. Poslouchejte zvuky. Uslyšíte meluzínu? Zvoneček pro služebnou? Hrací skřínku? Bude vás to bavit!

Další aktuality