Úvod > Aktuality > V Mikulově se opět chystá festival barokního divadla
V Mikulově se opět chystá festival barokního divadla
"> "> "> "> "> ">
Kultura

V Mikulově se opět chystá festival barokního divadla

Vydáno 26. července 2021
Festival barokního divadla Moravský Parnas Johanna Georga Gettnera připomíná bohatou barokní divadelní historii města a poodkrývá dobu, kdy Mikulov patřil k důležitým středoevropským divadelním centrům s rozkvetlou zámeckou a díky piaristům i školskou divadelní kulturou. Letos se koná od 29. do 31. července 2021 na zámku Mikulov a v galerii Konvent.
Parnas MikulovFestival barokního divadla Moravský Parnas připomíná dobu, v níž Mikulov patřil k důležitým středoevropským divadelním centrům s rozkvetlou divadelní kulturou na zámku a díky piaristům se pyšnil i prosperujícím divadlem školským. Věnován je místnímu rodákovi a jedné z významných postav evropského barokního divadla Johannu Georgu Gettnerovi. Festival se snaží oživit různé historické části či prostory města divadelními formami barokního umění, případně uměleckými formami z barokního umění čerpajících. Festival se snaží oživit různé historické části či prostory města divadelními formami barokního umění, případně uměleckými formami z barokního umění čerpajících.

DarmojedProgram bude zahájen už ve čtvrtek 29. července 2021 varhanním koncertem Kateřiny Málkové v kostele sv. Václava. V pátek od 17:00 v galerii Konvent začne představení Bylo? Nebylo? v podání skupiny Toy Machine a večer od 20:00 na nádvoří mikulovského zámku zavítáte do Japonska spolu s Divadlem Kjógen, které představí několik svých komedií tohoto japonského žánru. V sobotu 31. července pak festival ukončí ve 20:00 představení skupiny Geisslers Hofcomoedianten se svou hrou Raut.

Festival se v Mikulově uskuteční již poněkolikáté, ale letos teprve podruhé bude jeho součástí i teatrologické sympozium na němž zazní příspěvky nejenom o barokním divadle. Nejen sympozium, ale i celý festival totiž spolupořádá Kabinet pro studium českého divadla, Institut umění – Divadelní ústav.
Zámek Mikulov – jeden z nejmalebnějších moravských zámků

Zámek Mikulov – jeden z nejmalebnějších moravských zámků

Silueta mohutného zámku je v krajině Pálavy viditelná už dáli. V jeho zdech pobývala řada známých osobností, mezi jinými i císař Napoleon. Čeká tu na vás expozice "Od gotiky po empír", expozice "Víno napříč staletími" obrazy z rodové sbírky Dietrichsteinů, zámecká knihovna i obří sud.