Úvod > Aktuality > V mikulášské věži je zpřístupněna pozorovatelna StB
Památky

V mikulášské věži je zpřístupněna pozorovatelna StB

  • Vydáno22. dubna 2010
Zrekonstruovanou pozorovatelnu někdejší komunistické Státní bezpečnosti (StB) můžete navštívit ve věži chrámu svatého Mikuláše na Malé Straně. V pozorovatelně jsou vitríny s exponáty, které dokumentují činnost StB i různá odposlouchávací zařízení.
Z pozorovatelny StB sledovala americké velvyslanectví, přístupovou cestu k velvyslanectví tehdejší Německé spolkové republiky a jugoslávské velvyslanectví. Vstupné na věž a pozorovatelnu činí 100 KČ a provází se zde skupiny do 15 osob. V sezoně budou u vchodu a v pozorovatelně "uniformovaní příslušníci", kteří návštěvníkům poskytnou základní informace o historii místa.

Více informací:
Pozorovatelna Státní bezpečnosti na Malé Straně
Návštěvníci Prahy mají od dubna možnost vidět Malou Stranu očima agentů tajných služeb. Ve věži Chrámu sv. Mikuláše na Malostranském náměstí se po náročné rekonstrukci otevřela veřejnosti bývalá pozorovatelna Státní bezpečnosti. Autentický prostor i doplňující expozice jsou českým unikátem.

Malostranský kostel Sv. Mikuláše v Praze
 
Jedním z nejvyhledávanějších pražských kostelů je kostel Sv. Mikuláše na Malé Straně. Patří k nejpřednějším barokním stavbám Evropy a bývá označován za nejkrásnější stavbu českého baroka. Jeho mohutná kupole a štíhlá věž jsou neodmyslitelnou součástí panoramatu Pražského hradu.
Malostranský chrám sv. Mikuláše v Praze

Malostranský chrám sv. Mikuláše v Praze

Kostel sv. Mikuláše na Malé Straně patří k nejpřednějším barokním stavbám Evropy a bývá označován za nejkrásnější stavbu českého baroka. Jeho mohutná kupole a štíhlá věž jsou neodmyslitelnou součástí panoramatu Pražského hradu. Zvonice překvapivě nepatří ke kostelu a má zvláštní vchod.