Úvod > Aktuality > V Městském muzeum ve Svratce se vrátíte do Jednoty 70. let
Mestské muzeum ve Svratce na Ždársku otevrelo novou expozici
"> Mestské muzeum ve Svratce na Ždársku otevrelo novou expozici "> Nechybí zde ani konzervy, caj, mouky, korení nebo sýry "> V Mestském muzeum ve Svratce se vrátíte do Jednoty 70. let
Kultura

V Městském muzeum ve Svratce se vrátíte do Jednoty 70. let

  • Vydáno7. listopadu 2013
Městské muzeum ve Svratce na Žďársku otevřelo novou expozici, díky které se můžete vrátit o 40 let zpět, do venkovské prodejny Jednota. Kromě původního pultu, pokladen, kráječe salámů, mlýnku na kávu, vah a cenovek nechybí v regálech ani v té době prodávané zboží. Expozicí vás navíc provedou samy prodavačky prodavačky, které v té době v obchodě pracovaly.
Expozice JednotaPamatujete na mléko v igelitových sáčcích nebo skládaný toaletní papír? V Městském muzeu ve Svratce si všechny tyto dobové propriety můžete prohlédnout pěkně zblízka. Nechybí zde ani konzervy, čaj, mouky, koření nebo sýry. Zájemce o prohlídku navíc přivítají prodavačky v typickém pracovním oděvu za komunistické totality, které navíc mají s prodejem v Jednotách zkušenost.

Svratecké muzeum bylo zatím zaměřeno na prvorepubliková řemesla. Další expozice mohla vzniknout díky rozšíření muzejních prostor. Její zaměření vyplynulo z loňské výstavy týkající se Vánoc v socialismu. Protože téma mělo mezi návštěvníky obrovský ohlas a mnoho exponátů v muzeu zůstalo, rozhodlo se muzeum zřídit tuto stálou expozici. Součástí stálé expozice je i obchod z doby první republiky, kde se také najdou vzácné historické rekvizity. Největším unikátem je stroj na výrobu zmrzliny.

Městské muzeum a galerie Svratka – navštivte období 1. republiky

Městské muzeum a galerie Svratka – navštivte období 1. republiky

Navštivte expozici Městského muzea ve Svratce! Podíváte se do doby 1. republiky a projdete se ulicí malého města 30. let. Můžete nahlédnout do krámků řemeslníků, koloniálu, posedět ve světnici kovodělníka nebo školní lavici té doby.