ÚvodAktualityV Malé Úpě budou v sobotu dovádět Krakonošovi lyžníci
Zimní sporty

V Malé Úpě budou v sobotu dovádět Krakonošovi lyžníci

  • 15. března 2023
Krakonošovi lyžníci v sobotu 18. března ovládnou Malou Úpu, kde se budou konat závody na historických lyžích a saních, závod ve skoku ladném a soutěž o nejlepší historický kostým – nejkrásnějšího lyžníka nebo lyžnici. Na setkání nadšenců z celých Krkonoš a okolí prostě nemůžete chybět.
Krakonošovi lyžníci Malá ÚpaUrčitě jste viděli filmovou klasiku Krakonoš a lyžníci. Právě ten inspiroval nadšence z Malé Úpy ke konání této zábavné retroakce na lyžích. Sami uznejte – krásná tradiční krkonošská vesnička, jedna mezi posledními, která si nenechá vzít historický ráz, panenská příroda a za kopcem tokaniště tetřívka, kterého si zde bedlivě střeží a chrání. Namrzlá okna, sníh až po uši a ty výhledy na Sněžku. Jednoduše – horská klasika!

Není se čemu divit, že právě v Malé Úpě závodí Krakonošovi lyžníci ve slalomu, skoku ladném a všichni bojují o nejlepší dobový kostým. Do Malé Úpy se proto každoročně sjedou nadšenci historického lyžování ze širokého okolí a rozjede se parádní horské veselí. Celou akci doprovází hudba, originální moderátor, malý jarmark, soutěže pro děti a spousta další zábavy.

Přijeďte si užít Malou Úpu a nadechnout se trocha historie. Závodit může opravdu každý, kdo na půdě najde kostým po babičce. Prezentace závodníků bude v sobotu 18. 3. 2023 od 9:00 hodin. Navíc každý lyžník v historickém kostýmu, který se nahlásí u kasy Ski areálu Malá Úpa, získá celodenní skipas s 50% slevou!
Lyžařský areál SKiMU v Malé Úpě Zimní sporty

Lyžařský areál SKiMU v Malé Úpě

Kompletní přípravu lyžaře, sportovní program, hlídání dětí, programy pro školy, to všechno dohromady nabízí svým návštěvníkům SKiMU, lyžařský areál ve východních Krkonoších.

Další aktuality

Němcová, Jirásek, Dvořák nebo Smetana: udělejte si výlet po stopách slavných osobností

Nudili jste se ve škole? Zívali jste u vět typu „Šťastná to žena“ nebo „Lomikare, Lomikare, hin sa hukáže“? A přece život hvězd „českého nebe“ nebyl a není vůbec tak nudný, jak nám tvrdili pedagogové. Jenže teoreticky se o někom učit a pak vidět stopy jeho života na vlastní oči – to je velký rozdíl. Pojďte se o tom přesvědčit.
18. květen 2024 6:32
Zážitky, Královéhradecký kraj

Krkonošskému národnímu parku je 61 let

Krkonošský národní park letos slaví 61 let od svého vyhlášení. Dne 17. května 1963 byla završena snaha generací odborníků a vědeckých institucí o vyhlášení Krkonoš národním parkem. Tenko krok logicky navazoval na vyhlášení Karkonoskiego Parku Narodowego na polské straně hor, které nastalo o čtyři roky dříve (1959). Při příležitosti 61. výročí založení Krkonošského národního parku si připomeňme, že je to přesně 30 let, co lesy na území Krkonoš přešly od státního podniku Lesy České republiky pod správu Správy KRNAP.
17. květen 2024 12:31
Příroda, Královéhradecký kraj

I do Krkonoš přichází pomalu léto: Mapa republiky má nyní dokonalý tvar

I v Krkonoších už končí zima. Alespoň podle místních obyvatel, kteří tvrdí, že dokud neroztaje sněhové pole zvané Mapa republiky, zima ještě neřekla poslední slovo. Právě aktuální teplejší dny značně zmenšily zbytky sněhu, který zůstával na svahu Studniční hory. Sníh na sněhovém poli nyní připomíná bývalé Československo se Slovenskem a Podkarpatskou Rusí. Podle aktuálních odhadů by sníh z Mapy republiky mohl úplně zmizet začátkem července.
15. květen 2024 15:30
Příroda, Královéhradecký kraj

Valdštejnské slavnosti v Jičíně nabídnou veselý historický program

Jičín opět na pár dní zažije Valdštejnovu dobu – třetí květnový víkend bude město patřit Valdštejnským slavnostem, které se zde konají každé dva roky. Hlavní program se uskuteční v sobotu 18. května 2024 a návštěvníci se mohou mimo jiné těšit na historickou tržnici a vojenské ležení přímo na náměstí.
15. květen 2024 10:00
Zážitky, Královéhradecký kraj

V Krkonoších se objevil los evropský

Jelen evropský byl po desítky let největším savcem žijícím v Krkonoších. O tento svůj primát v budoucnu může přijít, protože se v Krkonoších objevil los evropský. Tísňová linka Správy KRNAP přijala 5. května 2024 opakovaná hlášení o pozorování potulujícího se losa evropského v okolí východokrkonošského Žacléře. Jedná se o druh, který zde byl doma, ale člověk jej v minulosti vyhubil.
12. květen 2024 6:00
Příroda, Královéhradecký kraj

České značky: Stavebnice Merkur z Police nad Metují

Pro řadu z nás není Merkur jen kemp na Novomlýnských nádržích pod Pálavou nebo jedna z planet sluneční soustavy, ale také název populární kovové stavebnice. Doma je v Polici nad Metují, kde má oblíbená hračka dokonce své vlastní muzeum. V roce 2020 značka oslavila rovných sto let od svého vzniku.
9. květen 2024 11:34
Kultura, Královéhradecký kraj

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Královéhradeckém kraji

Plánujete dovolenou u řeky Orlice, ve stínu skalních měst či v podhůří hor? Pak vám jistě přijdou vhod tipy portálu Kudy z nudy na skvělou dovolenou v pěkných kempech Královéhradeckého kraje. Zavedou vás k přehradě Rozkoš, k Adršpašským skalám, do Krkonoš či pod hrad Potštejn. Stačí si vybrat.
7. květen 2024 14:10
Ubytování, Královéhradecký kraj

Trutnov Trails jsou otevřeny pro všechny jezdce na horských kolech

Terénní stezky pro MTB v okolí Trutnova lákají bikery. Všechny traily jsou sjízdné, těšit se můžete na projetou a upravenou stopu. Na základně funguje oblíbená restaurace, půjčovna a na na oficiálním parkovišti na terasách máte možnost i přespat, v autě nebo ve stanu.
6. květen 2024 10:00
Letní sporty, Královéhradecký kraj