Úvod > Aktuality > V Lysé nad Labem se pobavíte koňskou hudební revue Dokonalá harmonie
V Lysé nad Labem se o víkendu koná tradicní veletrh Kun 2014
"> V Lysé nad Labem se o víkendu koná tradicní veletrh Kun 2014 "> Letos se mužete tešit na velkou konskou hudební revue nazvanou Dokonalá harmonie "> Filmový festival Expedicní kamera
Letní sporty

V Lysé nad Labem se pobavíte koňskou hudební revue Dokonalá harmonie

  • Vydáno17. září 2014
V Lysé nad Labem se o víkendu koná tradiční veletrh a výstava koní Kůň 2014 jehož součástí je také velká koňská hudební revue s názvem "Dokonalá harmonie" . V jejím programu se představí zástupci vybraných plemen koní, jejichž vystoupení budou speciálně komponovaná na hudbu různých žánrů.

KůňVíce než 120 koní všech plemen chovaných v České republice, noční světelná show, soutěže a šampionáty, rukodělné výrobky i adrenalinem nabitý festival expedičních filmů – to je 21. ročník oblíbeného veletrhu a výstavy koní Kůň 2014, který se koná již tradičně v Lysé nad Labem.

Velmi oblíbenou součástí Koně v Lysé nad Labem je sobotní noční show, při níž se hala ponoří do světel a zvuků a předvede koně v nejrozmanitějších podobách. Program začíná v sobotu 20. září a úvod bude v 19 hodin patřit slavnostnímu vyhlášením ankety O nejkrásnějšího koně ČR. Už v 19:30 je připravena velká koňská hudební revue nazvaná Dokonalá harmonie. V jejím rámci uvidíte koně vybraných plemen v rozličných příbězích od pohádek a filmů přes muzikály až po klasiku, včetně té operní, to vše v různých historických údobích a stylech. Například welši vystoupí v příběhu nazvaném Tři mušketýři, irští coby v Příběhu Whiskey Jameson, frísové ve Fantomu opery, kladrubáci v Plesu v opeře, lipicáni v Edit Piaf atd.

Filmový festival Expediční kamera

V kůži vlkaSoučástí doprovodného programu bude i filmový festival Expediční kamera. Jeho 5. ročník proběhl letos na jaře ve více než 200 městech České republiky a Slovenska a přinesl divákům ty nejlepší expediční filmy sezóny z celého světa. Pokud jste se na festival nedostali, poprvé v jeho historii máte možnost se na promítané filmy podívat ještě jednou, a to v horním patře haly A.

V rámci Expediční kamery můžete vidět všechny díly výjimečného cestovatelského seriálu V kůži vlka po stopách Džingischána. Australský dobrodruh Time Cope cestoval sám na koňském hřbetu mnoho měsíců z Mongolska přes střední Asii do Evropy. V napínavém dokumentu vypráví o drsné přírodě, osamělosti, vlcích a nájezdech zlodějů.

Výstaviště Lysá nad Labem

Výstaviště Lysá nad Labem

Výstaviště Lysá nad Labem, spol. s r. o., je jediným soukromým subjektem toho druhu v České republice. V současné době má výstaviště v průběhu roku ve své dramaturgii 31 výstav v 19 termínech.

Národní hřebčín Kladruby nad Labem – stáje a zámek v Kladrubech nad Labem

Národní hřebčín Kladruby nad Labem – stáje a zámek v Kladrubech nad Labem

Národní hřebčín pod patronací UNESCO zve všechny návštěvníky do nově zrekonstruovaného areálu v Kladrubech nad Labem. Můžete se těšit na prohlídky stájí, zámku, kočárovny a postrojovny, muzea kladrubského chovu koní, do lesovny se simulátorem jízdy v kočáře a také na rozhlednu.