Úvod > Aktuality > V Litomyšli začaly práce na obnově nábřeží
V Litomyšli začaly práce na obnově nábřeží
"> ">
Životní styl

V Litomyšli začaly práce na obnově nábřeží

  • Vydáno12. února 2016
Od začátku února probíhají stavební práce na obnově nábřeží řeky Loučné v Litomyšli. Úpravy plánované do konce listopadu přinesou obyvatelům novou podobu městského parkového prostoru, který bude atraktivní pro všechny generace uživatelů.
Práce na obnově nábřeží v LitomyšliStavba s názvem Obnova nábřeží řeky Loučné (ulice Vodní valy, park u Smetanova domu) v Litomyšli se nachází v bezprostřední blízkosti historického centra města. Území stavby obsahuje čtyři částí s různým charakterem (ulice Vodní valy, nábřeží, řeka Loučná a park u Smetanova domu). Tyto části představují městské prostory, jejichž funkční a estetické sjednocení projekt rekonstrukce naplňuje. Stavební práce se musí vyrovnat hned s několika omezeními, mezi něž patří zákaz činnosti na březích a v korytě řeky Loučné od 1. dubna do 31. července nebo kácení vegetace do 31. března 2016.

Obsáhlá rekonstrukce přináší četná bezbariérová řešení. Na nábřeží vznikne bezbariérový přístup z obou hlavních směrů – od Smetanova domu a z ulice Vodní valy, včetně paluby před kavárnou Bobo café. Stavební úpravy komunikace ulice Vodní Valy, které jsou součástí II. etapy, jsou navrženy pro režim obytné zóny.
Kavárna Bobo Café v Litomyšli

Kavárna Bobo Café v Litomyšli

Příjemná a velmi oblíbená kavárna Bobo Café v Litomyšli nabízí pohodlné posezení propojené s kulturními akcemi. Vybrat si můžete chutné cukrářské výrobky, zdravé bagety, ale i spoustu chlazených alkoholických i nealkoholických nápojů.

Rodný byt Bedřicha Smetany

Rodný byt Bedřicha Smetany

Od dubna do října si můžete prohlédnout Rodný byt Bedřicha Smetany v Litomyšli, kde prožil tento významný hudební skladatel své dětství. Byt najdete v pivovaru v areálu litomyšlského zámku a od 90. let 20. století ho spravuje Regionální muzeum Litomyšl.

Další aktuality