Úvod > Aktuality > V Litomyšli vás přivítají v novém Muzeu domečků, panenek a hraček
V Litomyšli vás přivítají v novém Muzeu domečků, panenek a hraček
">
Kultura

V Litomyšli vás přivítají v novém Muzeu domečků, panenek a hraček

  • Vydáno1. dubna 2013
V Litomyšli je od 30. března otevřeno nové Muzeum domečků, panenek a hraček sběratelky MUDr. Dobromily Filové, které se nachází na Zámeckém návrší. Prohlédnete si zde panenky od roku 1840 do dnešní doby společně s jejich domečky ze stejného období se zařízením.
Panenek, včetně obyvatelek domečků, je k vidění kolem 600 a domečků víc jak sto. Domečky jsou vybaveny nádobím, květinami, panenkami, ale i jídlem, kočárky apod. Ani pánové však nepřijdou zkrátka. V muzeu je rovněž průřez vývoje hraček a také hračky určené pro kluky – autíčka, vláčky, cirkus, kolotoče, nože, obchody, školy i hospoda Veselka. Muzeum je určeno především pro rodiny s dětmi, školy a školky, sběratele, milovníky starých věcí.

Expozice je opatřena popisky, štítky, je možnost si objednat komentovanou prohlídku. K odpočinku poslouží i malé občerstvení, herna pro děti či fotosalon.

Do budoucna se plánuje pořádání akcí pro děti, soutěže, setkání se známými osobnostmi a odborníky ve sběratelství, dále pak programy pro školy o nábytkových slozích, které se zobrazují v zařízení domečků.
Muzeum domečků, panenek a hraček Litomyšl

Muzeum domečků, panenek a hraček Litomyšl

Na Zámeckém návrší v Litomyšli najdete nové Muzeum domečků, panenek a hraček sběratelky MUDr. Dobromily Filové. Muzejní expozice navazuje na úspěšné výstavy konané na druhém okruhu Státního zámku Litomyšl.

Další aktuality