Úvod > Aktuality > Vzpomínkovou jízdu na Elišku a Čeňka Junkovy připravují v Litomyšli

Vzpomínkovou jízdu na Elišku a Čeňka Junkovy připravují v Litomyšli

Vydáno 6. srpna 2018 Památky
Vzpomínková jízda na Elišku a Čeňka Junkovy, třídenní podnik pro milovníky veteránů, se uskuteční ve dnech 10. až 12. srpna 2018 v Litomyšli. Letošní ročník vzpomínkové jízdy, by měl připomenout současné generaci všeobecnou historii motorismu, módy, dovednosti našich předků, ale především památku manželů Junkových, coby nejvýznamnějších představitelů světového motorismu v první polovině minulého století

Vzpomínková jízda v Litomyšli

O pátečním odpoledni a v sobotu brzy ráno si mohou návštěvníci zámeckého nádvoří v Litomyšli prohlédnout vystavená historická vozidla, stejně tak i o sobotním podvečeru po 16. hodině. V sobotu ráno bude možné veterány spatřit při odjezdu ze zámku a při průjezdu náměstím. Nároční diváci by si neměli nechat ujít komentovaný odjezd posádek u dolní zámecké brány.

Odpoledne od 16.00 bude ve Francouzské zahradě u salletu probíhat dobová módní přehlídka nejen pro účastníky, ale i pro širokou veřejnost. Od 20.30 poté bude ve stylu 20. a 30. let probíhat galavečer.

3. ročník Vzpomínkové jízdy na Elišku a Čeňka Junkovy bude spojen s výstavou historických vozidel v Litomyšli, Vysokém Mýtě a Potštejně. Můžete se těšit na posádky z Rakouska, Slovenska či Maďarska.
Portmoneum - Museum Josefa Váchala v Litomyšli

Portmoneum - Museum Josefa Váchala v Litomyšli

Pitoreskní interiér domu Josefa Portmona vyzdobil ve 20. letech grafik, spisovatel, mystik a knihtiskař Josef Váchal. K vidění jsou unikátní nástěnné malby, vyřezávaný malovaný nábytek a bytové doplňky, expozici doplňují dobové fotografie, ukázky korespondence a drobná grafika.

Zámek Litomyšl – renesanční zámek s unikátní sgrafitovou výzdobou

Zámek Litomyšl – renesanční zámek s unikátní sgrafitovou výzdobou

Zámek je zapsán na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO jako příklad středoevropské šlechtické rezidence z období renesance.

Klášterní zahrady v Litomyšli - obdivujte krásu zahrad i sochy Olbrama Zoubka

Klášterní zahrady v Litomyšli - obdivujte krásu zahrad i sochy Olbrama Zoubka

Klášterní zahrady leží u bývalého piaristického kláštera, mezi dvěma litomyšlskými chrámy nedaleko zámku. Zdobí je altán s výhledem na město, květinové záhony a uprostřed bazén se sousoším od Olbrama Zoubka, který jej městu věnoval.

Zámecké sklepení v Litomyšli

Zámecké sklepení v Litomyšli

Rozsáhlé sklepení státního zámku Litomyšl, památky zapsané na Seznamu UNESCO, je exklusivním prostorem s neopakovatelnou atmosférou, nabízející relaxaci a odpoutání myšlenek od všedních starostí.

Zámek Litomyšl - Tajemství i krása klávesových nástrojů v proměnách staletí

Zámek Litomyšl - Tajemství i krása klávesových nástrojů v proměnách staletí

Na zámku v Litomyšli si můžete prohlédnout stálou expozici pražského Národního muzea s názvem "Klavír? Klavír! Klavír!". Jedná se o expozici klávesových nástrojů ze sbírky Českého muzea hudby v kontextu doby a hudebního života společnosti.

Prohlídky města Litomyšl s průvodcem

Prohlídky města Litomyšl s průvodcem

Projděte se s průvodcem městem bohatých dějin a tradic. Dnešní Litomyšl je městem, které si je vědomo svých bohatých dějin a tradic a dokáže z nich čerpat náměty pro další rozvoj.