Úvod > Aktuality > Léto v libereckém EkoParku je plné zábavy
Léto v libereckém EkoParku je plné zábavy
"> "> ">
Zážitky

Léto v libereckém EkoParku je plné zábavy

  • Vydáno20. července 2019
Unikátní volnočasový areál EkoPark v Liberci o rozloze více než 10 000 m² nabízí mnoho originálních interaktivních přírodních prvků, které umožňují široké spektrum aktivit pro děti i dospělé. Celý park je zároveň koncipován i jako jedna velká "lesní kavárna" s dostatkem míst na sezení. Každý si může vybrat to své místo ve skrytu lesa, kde si výtečnou kávu a občerstvení vychutná. EkoPark je o prázdninách otevřen každý den za hezkého počasí od 9 do 19 hodin.
Ekopark LiberecUnikátní místo nedaleko centra Liberce naleznete na cyklostezce u řeky Nisy. Celý projekt je zaměřený na ekologii, vzdělávání, kulturu, životní prostředí, zdraví člověka, sport a volnočasové aktivity pro všechny věkové kategorie. Ve volnočasovém areálu tak najdete: relaxační prvky určené pro pobyt v přírodě, piknikové paloučky, vyhlídkové rozhledny pro pozorování a naslouchání zvukům přírody, ale i pro přespání ve volné přírodě, obří pískoviště, prolézačky, kniho-budky, houpací sítě, hmyzí hotely, kontaktní mini zoo, čapí hnízdo z větví, dětské bludiště, přírodní stezku pro chůzi na boso tzv. smyslový chodníček, interaktivní javorový altánek plný dřevěných skládaček a blátivou kuchyní nebo originální dřevěné sochy na které je přikázáno sahat a mnoho dalšího.

Ekopark LiberecSoučástí parku je jedinečná Open Stage uprostřed zeleně, která nabízí umělcům a dalším performerům možnost realizace jejich tvorby a snů. Celý prostor parku působí jako jeden velký amfiteátr, téměř odevšad je vidět na Open Stage. Pro sportovní účely a zdravý životní styl je v parku k dispozici crossfit/workoutové hřiště – venkovní posilovna pro procvičení celého těla. V průběhu sezony si dále můžete v EkoParku zasportovat i při organizovaných volnočasových aktivitách např.: lekce jógy, tai-chi s čajovým rituálem, cvičení maminek s kočárky, sebeobrana Kravmaga, tanec a další.

EkoPark LiberecEkoPark se nachází na Liberecké cyklostezce u zadní brány stadionu U Nisy (FC Slovan Liberec). Pěšky z centra se sem dostanete po Liberecké cyklostezce, stačí se držet cyklostezky a dojít téměř k zadní brané stadionu U Nisy. Vstup do EkoParku je hned po levé straně po překročení malého postu přes Jizerský potok. Autem lze zaparkovat na parkovišti naproti benzinové stanici Benzina (viz. obrázek 1), a následně pokračujete pěšky k cyklostezce. EkoPark je o prázdninách otevřen denně od 9 do 19 hodin, vstupné je 80 Kč pro dospělé a 50 Kč pro děti.
 

V srpnu láká EkoPark na Retro Games

EkoparkTaké občas vzpomáte na své dětské dny, kde se flusalo se z versatilky, o přestávce se užila zábava se skákací gumou, každý sbíral céčka, skládal rubikovku či hrál kuličky? A co teprve tělocvik či branná výchova... na "staré dobré časy" můžete zavzpomínat v rámci 3. ročníku Retro Games, které se leto sbudou konat 18. srpna 2019. Tak chystejte retro outfity, trénujte skákání gumy a roztáčejte hulahoop.
První volnočasový EkoPark Liberec

První volnočasový EkoPark Liberec

Příroda, ekopobyt, dokonalé sepětí s přírodou, aktivní odpočinek a relaxace, to vše je hlavní prioritou EkoParku v Liberci.

Další aktuality