Úvod > Aktuality > V Liberci vystavují lebky žraloka i psů
V Liberci vystavují lebky žraloka i psů
">
Památky

V Liberci vystavují lebky žraloka i psů

  • Vydáno30. září 2012
Neobvyklou výstavu, na které můžete obdivovat umění přírody, nově hostí Severočeské muzeum v Liberci. Výstava nese výmluvný název Lebky, skryté umění přírody. Uvidíte více než 180 lebek ze soukromé sbírky Pavla Zubera z Plzně.

Návštěvníci Severočeského muzea v Liberci si mohou na nové výstavě prohlédnout  lebky nejroztodivnějších obratlovců z celého světa. K nejzajímavějším a nejkrásnějším patří lebky mořských živočichů, jejichž preparace je nejpracnější. V expozici můžete dopodrobna prozkoumat i lebku tuňáka nebo žraloka modravého. 

Kromě ryb ale spatříte také lebky suchozemských tvorů. Půjde o druhy zvířat, které žijí divoce na všech kontinentech světa. Ve sbírce ale nechybí ani vypreparované lebky domácích mazlíčků

Výstava je přístupná až do 2. prosince 2012, denně kromě pondělí od 9 do 17 hodin, ve středu od 9 do 18 hodin.

Severočeské muzeum v Liberci

Severočeské muzeum v Liberci

Severočeské muzeum v Liberci prošlo mezi lety 2018 až 2020 nákladnou rekonstrukcí. Návštěvníkům se jeho zrekonstruované prostory, a nové moderní expozice otevřely začátkem roku 2021. Naleznete zde nové expozice uměleckých řemesel a průmyslu, kterým je vyhrazeno celé jedno patro muzea.

Další aktuality

28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl