Úvod > Aktuality > V Liberci můžete vidět autentické předměty z pozůstalosti Hanče a Ořovského
Za historií lyžování na výstavu v Severoceském muzeu
"> Za historií lyžování na výstavu v Severoceském muzeu "> Pojdte se s námi vydat ke korenum lyžování a k jeho prukopníkum "> Uplynulo již 100 let od tragické smrti Bohumila Hance a Václava Vrbaty
Kultura

V Liberci můžete vidět autentické předměty z pozůstalosti Hanče a Ořovského

  • Vydáno19. ledna 2013
Tři významná výročí z počátků českého lyžování – 100 let od tragické smrti Bohumila Hanče a Václava Vrbaty, 110 let od založení svazu lyžařů Josefem Rösslerem Ořovským a 80 let od jeho smrti – si teď můžete připomenout v Severočeském muzeu v Liberci.
Výstava v Severočeském muzeu v Liberci připomíná dobu, kdy lyže ulehčovaly díky osvícenému hraběti Harrachovi práci lesníkům v zimním období a kdy bylo lyžování jako sport v plenkách.

Na výstavě můžete obdivovat unikátní předměty jak ze soukromých sbírek (např. Mgr. Aleše Suka), tak z depozitářů Národního muzea v Praze, Muzea v Jilemnici a dalších institucí. Expozici doplní cenné předměty z pozůstalosti po J. R. Ořovském a Bohumilu Hančovi.

Severočeské muzeum v Liberci

Severočeské muzeum v Liberci

Severočeské muzeum v Liberci prošlo mezi lety 2018 až 2020 nákladnou rekonstrukcí. Návštěvníkům se jeho zrekonstruované prostory, a nové moderní expozice otevřely začátkem roku 2021. Naleznete zde nové expozice uměleckých řemesel a průmyslu, kterým je vyhrazeno celé jedno patro muzea.

Další aktuality

28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl