!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Ve Velkých Karlovicích se naučíte péct frgály
Ve Velkých Karlovicích se naučíte péct frgály
"> "> "> "> ">
Gurmánská turistika

Ve Velkých Karlovicích se naučíte péct frgály

Vydáno 10. června 2020
Resort Valachy v beskydských Velkých Karlovicích připravil na léto 2020 zážitek pro ty, kteří na cestách rádi objevují krajovou gastronomii a vyhledávají neobvyklá gurmánská potěšení. Během hlavní turistické sezóny, v červenci a srpnu, bude dvakrát týdně v hotelu Galik nabízet návštěvníkům kurzy pečení frgálů.
FrgályZpestřete si letní návštěvu Velkých Karlovic neobvyklým zážitkem, naučte se péct pravé valašské frgály pod vedením pekařek Resortu Valachy. Získáte nové dovednosti, dozvíte se více více o tomto typickém valašském koláči a užijete si spoustu zábavy.

Valašské koláče frgály jsou společně s kyselicí či slivovicí nejtypičtější specialitou valašského regionu a od roku 2013 jsou pod ochranou EU. Právě ve Velkých Karlovicích se také každoročně během podzimního Karlovského gastrofestivalu koná jediná soutěž o nejlepší valašský frgál na Valašsku.

FrgálLetní kurzy povedou zkušené pekařky Resortu Valachy. Ten se zabývá vlastní výrobou frgálů od 2013. Zásobuje jimi restaurace svých tří hotelů Lanterna, HoralGalik, a prodává je na hotelových recepcích i volně přímo "od pece". Při kurzu se dozvíte zajímavosti o výrobě koláčů, o jejich historii i specifikách. Vyrobíte si také svůj vlastní frgál, který si můžete odvézt s sebou domů. Kurz je vhodný nejen pro dospělé, ale i pro děti a může se také stát vítaným rodinným zážitkem během letní dovolené v Beskydech.

Kurzy pečení frgálů se konají v letním období od 13. 6. - 29. 8. 2020 v hotelu Galik. Během necelých tří hodin se jejich účastníci dozví vše důležité a zajímavé o tomto typickém valašském koláči a naučí se ho péct. Je to zábavné a všichni si na závěr kromě vlastnoručně vyrobeného frgálu odnesou domů i certifikát o přijetí do valašského cechu pekařského. Letošní letní Kurzy pečení frgálů probíhají v červnu jednou a v červenci a srpnu 2x týdně, vždy v úterý a sobotu, od 10 do 13 hodin. Hosté, kteří si rezervují týdenní pobyt, mají kurz dokonce již v ceně.


Letošní novinkou je kurz pečení pizzy nejen pro děti

Kurz_pečení_pizzyPro velký ohlas připravil Resort Valachy jako novinku další kuchařský kurz, tentokrát určený především dětem s rodiči. V Bistru Razula, kde se kromě burgerů a grilovaných specialit peče vyhlášená pizza, se mohou zájemci naučit její výrobu od chystání těsta a jeho nahazování přes přípravu náplně až po upečení.

První z kurzů pečení pizzy pod vedením šéfkuchaře Spa hotelu Lanterna Josefa Tydlačky se bude konat v neděli 21. června, poté o prázdninách každé pondělí. U Bistra Razula, které se nachází hned u cyklostezky Bečva, navíc vzniká nová herní zóna pro děti s venkovním ohništěm s možností každodenního opékání. Vždy ve středu a sobotu se budou konat posezení u ohně s kytarou a procházkou za valašskými strašidly pro děti. Bistro nově nabízí i snídaně nebo službu piknikových košů.
Karlovský gastrofestival ve Velkých Karlovicích

1.10.
3.10.
Karlovský gastrofestival ve Velkých Karlovicích

Svátek všech milovníků (nejen) valašské kuchyně a regionálních produktů: to je Karlovský gastrofestival, jedinečná gastronomická událost ve Velkých Karlovicích. 12. ročník Karlovského gastrofestivalu od 1. do 3. října.

Pečení frgálů v Resortu Valachy

Pečení frgálů v Resortu Valachy

V Resortu Valachy, který sdružuje trojici hotelů ve Velkých Karlovicích, si můžete frgály nejen zakoupit, ale také vyrobit vlastní pod vedením zdejších pekařek. Kdo by si je chtěl zakoupit, může tak učinit v recepcích hotelů kdykoli během dne.

Termální bazény Wellness Horal -

Termální bazény Wellness Horal - "moře" na Valašsku

Nyní už vás v Beskydech nezaskočí ani obleva v zimě nebo deštivé počasí v létě. Wellness Horal s termálními bazény v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích přináší relaxaci i zábavu ve slané vodě vyhřívané až na 36°C po celý rok.

Hotel Galik - cyklistika, turistika i lyže ve Velkých Karlovicích

Hotel Galik - cyklistika, turistika i lyže ve Velkých Karlovicích

Hotel Galik ve Velkých Karlovicích je ideálním výchozím bodem řady turistických, cyklistických i běžkařských tras uprostřed CHKO Beskydy. Díky příznivým cenám ubytování i stravování je nakloněn rodinám, seniorům, studentům a nenáročným cestovatelům. Nabízí služby pro cyklisty včetně půjčovny kol.

Další aktuality

16.5.
2021
#světovéČesko a Zlínský kraj

#světovéČesko a Zlínský kraj

Východní Morava | Památky
3.5.
2021
Hrady a zámky jihovýchodní Moravy jsou otevřeny

Hrady a zámky jihovýchodní Moravy jsou otevřeny

Východní Morava | Památky
27.4.
2021
Baťův kanál se připravuje na sezónu 2021

Baťův kanál se připravuje na sezónu 2021

Východní Morava | Letní sporty