Úvod > Aktuality > V létě je na statku Bernard otevřeno zdarma a najdtete tu i nově otevřenou apathyku
Statek Bernard v Královském Porící na Sokolovsku
"> Statek Bernard v Královském Porící na Sokolovsku "> Statek Bernard nabízí bohatý program "> Statek Bernard - centrum remesel a zábavne naucné centrum reky Ohre
Kultura

V létě je na statku Bernard otevřeno zdarma a najdtete tu i nově otevřenou apathyku

  • Vydáno17. srpna 2015
Doba výletů a dovolených je jako stvořená k návštěvě historického Statku Bernard v Královském Poříčí. Kdo hledá venkovskou idylu, odpočinek, ale i poznání a lehkou dávku dobrodružství, je na správném místě. Léto na Bernardu slibuje krásné zážitky nejen pro dospělé, ale i dětské návštěvníky. Žhavou novinkou je zde nově otevřená apathyka provoněná čerstvými bylinkami a léčivými čaji. Vhodně tak zapadá do nálady malebného nádvoří obklopeného řemeslnými dílničkami a obchůdky.

Statek Bernard – centrum řemesel a zábavně naučné centrum řeky OhřeAkce na statku Bernard si našly své fanoušky a jejich počet se neustále rozšiřuje. Brána Statku je pro výletníky otevřená každý den a vstup do areálu je zdarma.

Venkovní část statku je plná zajímavostí. Děti jistě okamžitě zaujme zookoutek. Pro originální suvenýr lze zajít do některé z dílen. Ojedinělou expozici řeky Ohře tvoří interaktivní modely zajímavostí z celého toku od jeho pramene v bavorských Smrčinách až po Litoměřice, kde se vlévá do Labe. Dominantou výstavy je obří maketa Ohře.

Dalším tipem je Muzeum řemesel, které je připomenutím života na venkovském statku v jeho původní podobě.   

Statek Bernard – centrum řemesel a zábavně naučné centrum řeky Ohře

Statek Bernard – centrum řemesel a zábavně naučné centrum řeky Ohře

Statek Bernard v Královském Poříčí leží uprostřed světoznámého lázeňského trojúhelníku, pouhých 10 minut autem od Karlových Varů. Najdete zde Centrum tradičních řemesel a zábavně naučné centrum řeky Ohře.