Úvod > Aktuality > V létě do kina? Pak jedině do letního!
Zážitky

V létě do kina? Pak jedině do letního!

  • Vydáno11. července 2023
Je škoda trávit letní večery pod střechou, nechte se proto vylákat do letních kin. Některá mají předlouhou tradici, jiná patří mezi nováčky, ale jedno mají společné: pod hvězdami vás čeká umění, zábava i pravá filmová noční romantika. Někde se promítá denně, jinde jen jediný den v týdnu anebo jen několik večerů během léta. Na podrobné programy letních kin sice místo nemáme, ale to podstatné v následujícím přehledu rozhodně najdete!

Letní kina v Praze

Karlínské KarárnyLetní rande s filmovými hvězdami si v Praze užijete v továrně, na koupališti, před kluby, v parku anebo třeba v Invalidově v pražském Karlíně, které se sem přesunulo z prostor Českého rozhlasu Regina. Kino promítá v letních měsících (zpravidla od června do konce srpna), většinou ve čtvrtek, pátek a sobotu. V červnu se promítá od 21:00, v červenci od 21:30 hodin. Vstupné stojí většinou 100 Kč. Vstupenky zakoupené v předprodeji vám zajišťují místo k sezení do 20:30, proto doporučujeme přijít včas.

Zážitkem jistě bude návštěva zahrady Kinských – od června do září se z de nachází kino s nejvyšším stropem a nejlepší klimatizací v centru PrahyLetní kino Kinská! Objevíte jej za Národopisným muzeem, jen kousek od náměstí Kinských a zastávek Švandovo divadlo či Újezd.

Letní kino žluté lázněDo konce prázdnin hraje letní kino Zeď pod hlavičkou MeetFactory, ovšem tentokrát se promítá na stěnu bývalé Galerie Zeď. Letošní filmový program byl sestaven pod dramaturgickou taktovkou Jana Jílka, programového ředitele Asociace českých filmových klubů a Letní filmové školy v Uherském Hradišti. Promítacím dnem je pátek a začíná se od půl desáté. Vstup není zpoplatněn. Podtitulem letošního léta je "Tělo jako důkaz".

Každou středu čeká filmové fanoušky promítačka před holešovickým Crossem. Začátek bezplatného promítání je ve 21:30, v případě špatného počasí se projekce přesune do kavárny klubu Cross. Vstupné je 120 Kč.

Sunset CinemaPraha 6 a Kino Dlabačov zve návštěvníky do letního kina U Keplera do park Maxe van der Stolela. Areál s kapacitou 100 míst nabízí možnost občerstvení. Představení se nekoná za nepříznivého počasí. Vstup do areálu kina je možný i s pejsky, a to pouze na vodítku.

Na Pankráci najdete příjemné letní kino Sunset Cinema na střeše OC Arkády. Nechybějí pohodlná křesla, drinky, popcorn a výběr populárních filmů. Těšte se na hollywoodské velkofilmy, romantiku, akci i pohádky. Díky sluchátkům se tu smí promítat i po desáté večer. Promítá se každý den, vstupné je za 290 Kč a navíc lze využít slevy pro studenty, úterní slevy a další výhody, jako je například bezplatná vstupenka v den vašich narozenin.

Další pražská letní kina se nachází například na Vypichu, v zahradách Anežského kláštera, k dispozici je i Klubovna v Dejvicích. A zapomenout nemůžeme ani na oblíbený Kinobus, který letos zastihnete například na Proseku, v Horních Měcholupech, Suchdole, na sídlišti Řepy, v parku u Chodovské tvrze, na Zličíně nebo na Hůrce.
 

Kino na břehu Labe nebo na hradě

PardubiceOrganizátoři Pardubického letního kina Pernštejn každoročně připravují pro diváky koncepčně ucelený program, který obsahuje jak nejžhavější novinky z tuzemské i světové kinematografie, tak oceňované tituly dokumentární i tzv. artové. Promítá se v areálu "Za Vodou", na pravém břehu Labe, letos od července do konce srpna.

Akční pecky, romantické komedie i oblíbené pohádky opět potěší příznivce promítání filmů pod širým nebem v Letním kině na Špilberku. Promítá se ve středu, pátek a sobotu od 21:30 hodin od června do konce srpna 2023. Vstupné stojí 120 Kč.

Kinematografie, divadlo a koncerty. Oblíbený českobudějovický prostor letního kina Háječek v Českých Budějovicích nabízí kromě promítání filmů i další kulturní letní akce. Cena vstupenek na běžné filmové projekce je 100 Kč (děti do 6 let včetně zdarma). Část sezení je krytá, pojme až 500 sedících diváků a umožňuje konání akce i za deště.

Další aktuality

Trojská botanická zahrada připravuje oblíbenou výstavu dýní – návštěvníky zavede do Asie

Botanická zahrada hl. m. Prahy připravuje oblíbenou přehlídku dýní a dýňových aranžmá. Letošní výstava zavede návštěvníky na nezapomenutelnou cestu do Asie. Dýňové dekorace, které připraví studenti České zahradnické akademie Mělník, připomenou kulturu různých koutů tohoto kontinentu. Přehlídku plodů všech barev, velikostí a tvarů doprovodí interaktivní prvky a hry s dýněmi. Na výstavě, která se koná od 13. do 31. října, se představí i gigantická dýně.
Praha | Příroda

Zoo Praha slaví 92. narozeniny

Již 92 let uplyne ve čtvrtek 28. září od prvního otevření Zoo Praha. Zoologická zahrada zve na státní svátek své příznivce na komentovaná krmení, do Údolí slonů, Rezervace Dja, kde proběhne křest půlročního mláděte kočkodana Brazzova i na výstavu Významné odchovy Zoo Praha.
Praha | Příroda

Závod Přes tři pražské jezy nabídne atraktivní podívanou u Vyšehradu, Národního divadla i Karlova mostu

Již 80 let se každoročně na jeden jediný den otevírají vodákům hned 3 pražské jezy v rámci závodu "Napříč Prahou – přes tři jezy". Ve čtvrtek 28. 9. 2023 tak zaplní tok Vltavy v historickém centru Prahy pramice, kanoe či kajaky skautů, skautek a ostatních závodníků. Divácky atraktivní propustí Staroměstského jezu pod Karlovým mostem bude hlavní závod projíždět mezi 10:00 a 12:00 hodin. Trať závodu je dlouhá asi 6,5 říčních kilometrů se startem na Císařské louce (nad Železničním mostem) a s cílem na ostrově Štvanice. Letos se všichni vodáčtí nadšenci mohou těšit i na volné splutí.
Praha | Letní sporty

Úřad vlády ČR otevře Strakovu akademii – v zahradě si prohlédnete vládní vozy

Strakova akademie není po většinu roku přístupná veřejnosti. Prozkoumat její nejrůznější zákoutí je tak velmi vzácnou příležitostí. A právě takovou možnost budou mít návštěvníci ve čtvrtek 28. září 2023, kdy se uskuteční první letošní den otevřených dveří v sídle vlády. Ve stejný den dojde také k zahájení výstavy historických automobilů na zahradě Strakovy akademie, jimiž v minulosti jezdili ústavní činitelé.
Praha | Památky

Tipy na víkend v Praze a okolí

V Praze a okolí se pořád něco děje! Hledáte kulturní akce na víkend a zajímavé výlety a novinky? Máme pro vás spousty kulturních a volnočasových akcí v Praze a okolí. Stačí si vybrat a vyrazit na výlet za zábavou i poznáním na prodloužený víkend od 28. září až do 1. října 2023.
Praha | Zážitky

Věda a historie není nuda: roky 1419, 1483 a 1618 a tři pražské defenestrace

Defenestrace neboli vyhození z okna: to je rychlý způsob, jak se zbavit nepohodlných osob i symbolický trest. Ve středověku a raném novověku nebyly v Evropě nijak výjimečné, přesto se překvapivě nejčastěji používaly v Praze. Pojďme si v seriálu Věda a historie není nuda udělat jasno v tom, kolik jich vlastně bylo, co bylo jejich příčinou a k čemu vedly.
Praha | Památky

Za Svatováclavským vinobraním se vydejte na Pražský hrad

Co víte o historii a současnosti vinařského řemesla v Praze? A která pražská vinice je ta vůbec nejstarší? Předposlední zářijovou sobotu 23. 9. 2023 přijdete všem těmto a i dalším otázkám na kloub v areálu Svatováclavské vinice a Richterovy vily na Pražském hradě.
Praha | Gurmánská turistika

100 tipů, kam za moderní architekturou nejen do slavné vily a roztančeného domu

Zajímá vás moderní architektura? Navštivte některou ze známých českých vil, které vznikali podle návrhů významných architektů v minulých stoletích. Poznejte secesi, modernu i funkcionalismus na budovách, které sloužily (nejen) rodinnému životu.
Praha | Památky