Úvod > Aktuality > V létě do kina? Pak jedině do letního!
V létě do kina? Pak jedině do letního!
"> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

V létě do kina? Pak jedině do letního!

  • Vydáno23. července 2022
Je škoda trávit letní večery pod střechou, nechte se proto vylákat do letních kin. Některá mají předlouhou tradici, jiná patří mezi nováčky, ale jedno mají společné: pod hvězdami vás čeká umění, zábava i pravá filmová noční romantika. Někde se promítá denně, jinde jen jediný den v týdnu anebo jen několik večerů během léta. Na podrobné programy letních kin sice místo nemáme, ale to podstatné v následujícím přehledu rozhodně najdete!

Letní kina v Praze

Karlínské KarárnyLetní rande s filmovými hvězdami si v Praze užijete v továrně, na koupališti, před kluby, v parku anebo třeba v Invalidově v pražském Karlíně, které se sem přesunulo z prostor Českého rozhlasu Regina. Kino promítá od června do konce srpna, většinou ve čtvrtek, pátek a sobotu. V červnu se promítá od 21:00, v červenci od 21:30 hodin. Vstupné je 80 až 100 Kč. Vstupenky zakoupené v předprodeji vám zajišťují místo k sezení do 20:30, proto doporučujeme přijít včas.


Letní kino žluté lázněDo konce prázdnin hraje letní kino Zeď pod hlavičkou MeetFactory, ovšem tentokrát se promítá na stěnu bývalé Galerie Zeď. Letošní filmový program byl sestaven pod dramaturgickou taktovkou Jana Jílka, programového ředitele Asociace českých filmových klubů a Letní filmové školy v Uherském Hradišti. Promítacím dnem je středa a začíná se od půl desáté. Vstup není zpoplatněn.

Každou středu čeká filmové fanoušky promítačka před holešovickým Crossem. Začátek bezplatného promítání je ve 21:30, v případě špatného počasí se projekce přesune do kavárny klubu Cross. Vstupné je 150 Kč.

Sunset CinemaPraha 6 a Kino Dlabačov zve návštěvníky od 3. září do letního kina U Keplera do park Maxe van der Stolela. Areál s kapacitou 100 míst nabízí možnost občerstvení. Představení se nekoná za nepříznivého počasí. Vstup do areálu kina je možný i s pejsky, a to pouze na vodítku.

Na Pankráci najdete příjemné letní kino Sunset Cinema na střeše OC Arkády. Nechybějí pohodlná křesla, drinky, popcorn a výběr populárních filmů. Těšte se na hollywoodské velkofilmy, romantiku, akci i pohádky. Díky sluchátkům se tu smí promítat i po desáté večer. Promítá se každý den, vstupné je za 210 Kč a navíc lze využít slevy pro studenty, úterní slevy a další výhody, jako je například bezplatná vstupenka v den vašich narozenin.
 
Neotřelý zážitek si dopřejete také v Autokině Strahov. Promítá se na obřím plátno, které je sestaveno z šesti lodních kontejnerů na stadionu Strahov s vyhlídkou na Prahu, nebo výhledem na úžasně dlouhý západ slunce. Zajímavostí je i to, že kino promítá po celý rok (i přes zimní období). Vstupné je 350 Kč.
 

Kino na břehu Labe nebo na hradě

PardubiceOrganizátoři Pardubického letního kina Pernštejn každoročně připravují pro diváky koncepčně ucelený program, který obsahuje jak nejžhavější novinky z tuzemské i světové kinematografie, tak oceňované tituly dokumentární i tzv. artové. Promítá se v areálu "Za Vodou", na pravém břehu Labe, letos od července do 4. září 2022.

Akční pecky, romantické komedie i oblíbené pohádky opět potěší příznivce promítání filmů pod širým nebem v Letním kině Špilberkem. Promítá se ve středu, pátek a sobotu od 21:30 hodin od června do konce srpna 2022. Vstupné stojí 100 Kč.

Kinematografie, divadlo a koncerty. Oblíbený českobudějovický prostor letního kina Háječek v Českých Budějovicích nabízí kromě promítání filmů i další kulturní letní akce. Cena vstupenek na běžné filmové projekce je 50 Kč (děti do 6 let včetně zdarma). Na ostatní program je cena individuální a je uvedena vždy u dané akce v programu. Část sezení je krytá, pojme až 500 sedících diváků a umožňuje konání akce i za deště.
Letní kino u Keplera

1.7.
3.9.
Letní kino u Keplera

Na největší filmové hity můžete vyrazit každý čtvrtek do parku u Gymnázia Jana Keplera na Praze 6.

Letní kino před klubem Cross v Holešovicích

8.6.
31.8.
Letní kino před klubem Cross v Holešovicích

Každou středu čeká filmové fanoušky promítačka před holešovickým Crossem.V případě špatného počasí se projekce přesouvá do kavárny klubu Cross.

Letní kino Zeď 2022

8.6.
31.8.
Letní kino Zeď 2022

Začíná léto a to znamená kromě slunce, koupaček, sladkých drinků a nových lásek i filmy v letním kině. I letos si atmosféru letního promítání můžete vychutnat v prostoru MeetFactory – areálu bývalého Lihovaru.

Letní kino na Špilberku

1.7.
31.8.
Letní kino na Špilberku

Vtipné komedie, oblíbené klasiky, aktuální české filmy i kasovní trháky. Promítání se koná na terase s krásným výhledem na celé Brno.

Letní kino Olomouc

1.5.
3.9.
Letní kino Olomouc

Filmové projekce ve velkém amfiteátru letního kina se přes letní sezonu (od května do září) konají pravidelně každé úterý a čtvrtek, začátek v devět večer.

Letní kino v Karlínských kasárnách

9.6.
31.8.
Letní kino v Karlínských kasárnách

Rozsáhlé prostory nádvoří slouží od června do září jako místo konání letního kina.

Letní kino Háječek v Českých Budějovicích

1.7.
10.9.
Letní kino Háječek v Českých Budějovicích

Kinematografie, divadlo a koncerty. Oblíbený českobudějovický prostor nabízí kromě promítání filmů i další kulturní letní akce a nabídka je tentokrát velmi pestrá.

Autokino Strahov

1.7.
3.9.
Autokino Strahov

Promítání na obřím plátně, které je sestaveno z šesti lodních kontejnerů na stadionu Strahov s vyhlídkou na Prahu, nebo výhledem na úžasně dlouhý západ slunce. Kino promítá po celý rok (i přes zimní období).

Pardubické letní kino

1.7.
4.9.
Pardubické letní kino

Pardubické letní kino Pernštejn si už na začátku své existence před více než 17 lety stanovilo za cíl být trochu jiným letním kinem, než je řada podobně koncipovaných podniků po celé České republice. Promítání probíhá každý večer.

Letní kino Sunset Cinema na Pankráci

1.6.
30.9.
Letní kino Sunset Cinema na Pankráci

Vychutnejte si tu pravou letní atmosféru velkoměsta a sledujte kino ze střechy pankráckého obchodního domu. Nechybějí pohodlná křesla, drinky, popcorn a výběr populárních filmů. Těšte se na hollywoodské velkofilmy, romantiku, akci i pohádky. Díky sluchátkům se tu smí promítat i po desáté večer.

Filmový festival Třeboň

20.8.
27.8.
Filmový festival Třeboň

V Třeboni se v týdnu od 20. do 27. srpna 2022 uskuteční nová filmová přehlídka. Jedná se o první ročník filmového festivalu.