Úvod > Aktuality > V lednu na vás v Ostravě čeká speciální „Stezka prostorové orientace“
V lednu na vás v Ostravě čeká speciální „Stezka prostorové orientace“
">
Kultura

V lednu na vás v Ostravě čeká speciální „Stezka prostorové orientace“

  • Vydáno23. ledna 2017
Navštívíte-li v lednu ostravské science centrum Svět techniky v areálu Dolních Vítkovic, čeká tu na vás nový exponát – speciální „Stezka prostorové orientace“. Ta odkazuje na světový „Den Braillova písma“, který jsme si připomněli na počátku ledna.
Prostřednictvím stezky se dozvíte, jak vnímají svět nevidomí. Číhají na vás na ní totiž nástrahy v podobě čichových, hmatových a sluchových pexes.

Ve Světě techniky samozřejmě nesmí chybět ani ryze průmyslové téma – věděli jste, že James Watt nevynalezl parní stroj, ale pouze zdokonalil jeho konstrukci? Pokud ne, určitě zavítejte na workshop „James Watt – Síla koně“ a zjistíte mnohem víc. Třeba co vše zdokonalení parního stroje přineslo naší společnosti. Zahálet ale nebude ani potrhlý experimentátor Hugo Křemík a jeho parta! Společně si pro vás připravili bláznivou science show, která se tentokrát bude věnovat plynům.
Geologický pavilon prof. Františka Pošepného v Ostravě

Geologický pavilon prof. Františka Pošepného v Ostravě

V Geologickém pavilonu Technické univerzity v Ostravě si prohlédnete 15 000 exponátů, mezi nimi jedinou přístupnou sbírku radioaktivních surovin v České republice, ukázky zlata nebo ucelený přehled hornin ze kterých se vytvářela zemská kůra.

Multifunkční aula Gong v Dolních Vítkovicích

Multifunkční aula Gong v Dolních Vítkovicích

Unikátní Plynojem postavený Vítkovickými železárnami v roce 1924 se proměnil v multifukční centrum, které je možné využít jak pro vzdělávací, kulturní a společenské akce, tak i pro konferenční, kongresové účely a výstavnictví. Po vyhlášené soutěži získal název Gong.

Velký svět techniky Ostrava

Velký svět techniky Ostrava

Populárně naučné centrum Velký Svět Techniky najdete v Dolních Vítkovicích. Hravou formou se zde představují zajímavosti vědy a techniky. Za charakteristickou zrcadlovou fasádou se skrývají čtyři stálé interaktivní expozice: Dětský svět, Svět vědy a objevů, Svět civilizace a Svět přírody.

Bolt Tower v Ostravě

Bolt Tower v Ostravě

Bolt Tower, neboli šroubová věž. To je kavárna, prostor pro připomenutí historie, klub a vyhlídková terasa. To vše je součástí nové nástavby Vysoké pece č. 1 v Dolních Vítkovicích, která povyrostla o zhruba 25 metrů a stala se tak nejvyšším geografickým bodem ve městě.

Další aktuality