Úvod > Aktuality > V Lednici se o víkendu otevře zámek a zámecký skleník
V Lednici se o víkendu otevře zámek a zámecký skleník
"> "> "> "> ">

V Lednici se o víkendu otevře zámek a zámecký skleník

Vydáno 30. ledna 2020 Památky
Od soboty 1. února se na sezonu 2020 opět otevírá zámek Lednice a zámecký skleník. Můžete přijít na zimní prohlídky prvního okruhu anebo se pokochat pohledem na ojedinělou kolekci exotických rostlin, z nichž některé rozkvétají právě teď. Zámek se skleníkem bude přístupný v únoru a březnu vždy o víkendech od 10:00 do 16:00 hodin.
Zimní LedniceZámek Lednice je již třetí sezonu otevřen k  prohlídkám i během zimních měsíců. Ti, kteří rádi obdivují zámecké interiéry mohou přijít po celý únor a březen vždy víkendech do 10 do 16 hodin na zámek a projít si první prohlídkovou trasu. Ta se skládá z reprezentačních sálů v přízemí, které sloužily k pořádání společenských akcí, plesů a bálů.

Reprezentační sály jsou zdobené vyřezávanými stropy, kolem stěn je dřevěné obložení a nádherný mobiliář nemá v Evropě obdoby. Uvidíte vstupní halu, lovecký salonek, koupelnu, předpokoj, modrý pokoj, dámskou ložnici, čínský pokoj a kabinet, rytířský sál, jídelnu, knihovnu, tyrkysový společenský sál, červený kuřácký salon a modrý taneční sál. Vstupné stojí dospělého návštěvníka 180 korun.
 

Ohřejte se ve skleníku, mezi tropickými rostlinami

StrelícieNeodmyslitelnou součástí zámku v Lednici je palmový skleník od architekta Jiřího Wingelmüllera pocházející z let 1843–1845. Architekti obdivují jeho litinovou konstrukci, ale pro většinu návštěvníků je lákadlem jednoznačně interiér s exotickými rostlinami, záplavou teplomilných květů, jezírkem s rybičkami, ale i lavičkami, vyzývajícími na posezení uprostřed tropické přírody.
 
Původně byl vybudován jen jako zimní zahrada pro uschování exotických rostlin z lednického parku v chladných měsících roku. Stavba má litinovou konstrukci a podepírá ji 44 sloupů připomínajících bambusové stonky, železné profily nesou 65 000 skleněných tabulek ve tvaru šupin. Již nyní v něm rozkvétají anturie a strelície. Brzy ozdobí květy i orchideje a kávovníky. Květy bude obalena i čínská rostlina Aglaia odorata, používaná na parfémování čajů, nebo liány přivezené z amazonských pralesů.

K největším raritám patří 350 až 500 let starý cykas Encephalartos altensteinii, česky píchoš Altensteinův. V únoru a březnu je otevřeno o víkendech od 10 do 16 hodin. Vstupné do skleníku je 80 korun.
Lednicko-valtický areál - památky a příroda

Lednicko-valtický areál - památky a příroda

Lednicko-valtický areál na jižní Moravě zpřístupňuje turistům kromě rozlehlého parku několik památek, které zde zanechal slavný rod Lichtenštejnů. Kromě zámků v Lednici a ve Valticích najdete v parkově upravené krajině řadu drobných staveb.

Zámek Lednice - zámek s nádherným krajinářským parkem

Zámek Lednice - zámek s nádherným krajinářským parkem

Vydejte se za krásami zámku Lednice, který je součástí Lednicko-valtického areálu. Kníže Alois II. z Lichteinsteina nechal Lednici přebudovat na reprezentační letní sídlo v duchu anglické gotiky. Dnes je celý Lednicko-valtický areál součástí UNESCO.

Zámecký palmový skleník v Lednici - užijte si teplo po celý rok

Zámecký palmový skleník v Lednici - užijte si teplo po celý rok

Nemusíte být zanícený biolog, ani vlastnit vysvědčení s jedničkou z přírodopisu, aby vás návštěva zámeckého skleníku Lednice nadchla. Expozice vás dostane svou bezprostředností, originalitou a autentičností.

Zimní prohlídky zámku Lednice

1.11.
31.3.
Zimní prohlídky zámku Lednice

Státní zámek v Lednici zůstává otevřen přes zimní sezónu všem milovníkům historie. Je přístupný vždy o víkendech od 10 do 16 hodin (mimo leden).

Další aktuality

28.9.
2020
Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Jižní Morava | Kultura
25.9.
2020
Na Pohansku se přeneste do doby Velké Moravy

Na Pohansku se přeneste do doby Velké Moravy

Jižní Morava | Památky
18.9.
2020
Vydejte se v sobotu na tradiční Pivní pouť v Černé Hoře

Vydejte se v sobotu na tradiční Pivní pouť v Černé Hoře

Jižní Morava | Gurmánská turistika