Úvod > Aktuality > V Kutné Hoře se otevřou zahrady Jezuitské koleje
V Kutné Hore se otevrou zahrady Jezuitské koleje
"> V Kutné Hore se otevrou zahrady Jezuitské koleje "> Zahrady budou volne prístupné "> GASK v zahradách pocítá s výstavami, ale také s pikniky
Kultura

V Kutné Hoře se otevřou zahrady Jezuitské koleje

  • Vydáno27. září 2013
V den svatého Václava, v sobotu 28. září, proběhne slavnostní otevření zahrad Jezuitské koleje, které byly dlouhou dobu v rekonstrukci. Zahrady se stanou novým kulturním prostorem, který bude využívta především Galerie středočeského kraje.
V Kutné Hoře se otevřou zahrady Jezuitské kolejeV sobotu 28. září, proběhne slavnostní otevření zahrad Jezuitské koleje. Galerie středočeského kraje k této příležitosti připravila doprovodný program, ve kterém vystoupí například Long Vehicle Cirkus, cimbálová muzika Klobůčan nebo účastníci talentové soutěži ČS má talent. Program proběhne na venkovním pódiu v zahradách Jezuitské koleje, v případě nepříznivého počasí bude přesunut do barokního refektáře Jezuitské koleje.

Zahrady budou volně přístupné, přímo v centru Kutné Hory tak vznikne nový park, kde se budou odehrávat kulturní a společenské akce. GASK, která má v přilehlé někdejší Jezuitské koleji své expozice, v zahradách počítá s výstavami, ale také s pikniky, kurátoři ale nezapomínají ani na umění pod širým nebem.
Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře – GASK

Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře – GASK

Druhá největší galerie v České republice sídlí v prostorách rozsáhlé citlivě zrekonstruované barokní budovy bývalé Jezuitské koleje v Kutné Hoře. Galerie GASK se zaměřuje především na výtvarné umění 20. a 21. století.

Další aktuality

25.9.
2022
Objevujte královská města Čech

Objevujte královská města Čech

Středočeský kraj | Památky
22.9.
2022
Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Středočeský kraj | Příroda