Úvod > Aktuality > V Krkonošském národním parku platí od října nový návštěvní řád
Zážitky

V Krkonošském národním parku platí od října nový návštěvní řád

  • Vydáno5. října 2010
Dosud turisté mohli dosud v lese a na loukách volně chodit jen v nejméně chráněné třetí zóně a v ochranném pásmu parku. Nové rozšíření vstupu v druhé zóně mohou využít nejen pěší turisté, ale i vyznavači zimních sportů, například běžkaři a snowboardisté. S novým návštěvním řádem odpadá také povinnost platit za vjezd do parku.
Druhá zóna má 3400 hektarů, což je asi šest procent z celkových 55.000 hektarů národního parku. V nejpřísněji chráněné první zóně, která má 4500 hektarů, bude dál platit zákaz vstupu mimo značené cesty. Pro pohyb turistů ve volném terénu tak bude od října otevřeno přes 90 procent území parku.

Krkonošský národní park byl založen v roce 1963 a je nejstarším národním parkem v ČR. Rozkládá se na území bývalých okresů Trutnov, Semily a Jablonec. Spolu s polským parkem tvoří KRNAP největší chráněnou přírodní oblast ve střední Evropě.

Více informací:
Krkonošský národní park

Krkonoše jsou nejvyšším pohořím České republiky. Tyčí se zde nejvyšší hora Sněžka (1602 m n.m.) s kaplí Sv. Vavřince a novou budovou poštovny.
Krkonošský národní park – kouzelná příroda českých nejvyšších hor

Krkonošský národní park – kouzelná příroda českých nejvyšších hor

Krkonoše jsou nejvyšším pohořím České republiky a patří také k nejstudenějším místům u nás. 17. května roku 1963 tu byl díky výjimečným přírodním hodnotám, rozmanité krajině a bohaté historii založen nejstarší český národní park.