Úvod > Aktuality > V královéhradeckých Městských lázních se otevírá krytý bazén, odstávkou projde Aquacentrum
V královéhradeckých Městských lázních se otevírá krytý bazén, odstávkou projde Aquacentrum
">
Letní sporty

V královéhradeckých Městských lázních se otevírá krytý bazén, odstávkou projde Aquacentrum

  • Vydáno10. září 2016
Po technické odstávce se už v pondělí 12. září 2016 v Hradci Králové opět otevře padesátimetrový krytý plavecký bazén, a to od šesti hodin ráno. Nutnou odstávkou však projde přilehlé Aquacentrum, které nebude dostupné do pátku 23. září.
Bazén HradecPo 14denní pauze bude v pondělí 12. září plavcům opět k dispozici krytý 50m plavecký bazén, a to již od 6 hodin od rána. Během odstávky byly provedeny drobné opravy a údržbářské práce, vymalovány veřejné prostory, proběhla kontrola vzduchotechniky, pískových filtrů, elektrorozvodů, čištění výměníků tepla, kalibrace chlorovacího zařízení, opravy šatních skříněk, obkladů dlažeb a spárování, čištění bazénové vany, prosklených stěn, dezinsekce objektu a celkový úklid. Pro pravidelné návštěvníky parních komor byla instalována nová ochlazovací vědra u pánských a dámských parních komor. Vstup z krytého bazénu na terasu vedoucí na Slunnou loučku byl vydlážděn novou protiskluzovou dlažbou. Ve druhé polovině září se pak předpokládá i otevření dětského bazénku, přičemž přilehlé dětské šatny by měly být dokončeny dle harmonogramu v polovině října.  

FlošnaPo zahájení provozu krytého bazénu však začíná odstávka Aquacentra, která je naplánována od pondělí 12. září do pátku 23. září. Budou tak provedeny práce, které nelze provádět při běžném provozu: dezinsekce objektu, oprava obkladů, dlažeb, šatních skříněk, mytí prosklených stěn, bazénové vany, akumulačních jímek, kontroly filtrů, vzduchotechniky, chlorovacího zařízení, elektroinstalace, čištění výměníků tepla a vymalování prostor.

Novinkou v saunovém oddělení bude instalace ledové studny, která slouží k ochlazení těla. Restaurace Městské lázně i ostatní služby (kadeřnictví, kosmetika, manikúra, pedikúra) budou v době odstávky aquacentra v provozu.

A jelikož je stále hezké počasí, zůstává otevřena i nová Slunná loučka sloužící k opalování (vedle krytého bazénu) a rovněž Koupaliště Flošna.
Plavecký bazén Hradec Králové

Plavecký bazén Hradec Králové

50m plavecký bazén v Hradci Králové najdete na Eliščině nábřeží, vedle Městských lázní, se kterými je spojen chodbou. Návštěvníci tak mohou využívat služeb jak na Plaveckém bazénu, tak v Městských lázních.

Městské lázně Hradec Králové – Aquacentrum

Městské lázně Hradec Králové – Aquacentrum

Městské lázně – aquapark nabízí řadu atrakcí. Můžete se projet tobogánem, zaplavat si v bazénu, užít si umělé vlnobití, poležet si v ve vířivce či horkém bazénku. V bazénu jsou instalovány vodní trysky a umělý proud. V budově aquaparku je i ubytovna, ve které můžete přespat.

Koupaliště Flošna v Hradci Králové

Koupaliště Flošna v Hradci Králové

Obyvatelé i návštěvníci Hradce Králové se mohou v horkých dnech osvěžit v novém plaveckém areálu pod širým nebem. Hradec Králové získal jedinečný sportovní a relaxační areál v bezprostřední blízkosti centra.